Kučinskis: Trampa pārmetumi par nepietiekamu ieguldījumu aizsardzībai uz Latviju absolūti neattiecas

1 komentārs
Kučinskis: Trampa pārmetumi par nepietiekamu ieguldījumu aizsardzībai uz Latviju absolūti neattiecas
Foto: Vladislavs Proškins, f64

ASV prezidenta Donalda Trampa paustie pārmetumi par nepietiekamu NATO dalībvalstu ieguldījumu aizsardzībā un Latviju absolūti neattiecoties – tā intervijā “900 sekundēs” sacīja premjers Māris Kučinskis.

Jau vēstīts, ka NATO samitā Briselē Tramps pārējo dalībvalstu līderiem paziņojis, ka viņiem aizsardzības izdevumi jāpalielina līdz 4% iekšzemes kopprodukta (IKP), nevis līdz 2% no IKP, par ko bija panākta vienošanās iepriekš. Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) norādījis, ka Latvijai aizsardzībai būtu jāvelta vairāk nekā 2% no IKP.

Komentējot šo jautājumu, Kučinskis norādīja, ka neredzot nepieciešamību tiekties pēc lielākiem ieguldījumiem aizsardzībā un, pēc viņa ieskatiem, Trampa pārmetumi par nepietiekamu ieguldījumu aizsardzībai uz Latviju absolūti neattiecas.

“Mēs esam starp valstīm, kur ir 2%, un, lai runātu par kaut ko vairāk vai diskutētu, protams, nevaram būt tikai mēs ar 2%. Šobrīd mums tas nav aktuāli, un šobrīd mēs par to īsti nedomājam. Ja būtu nepieciešams infrastruktūrai vai sabiedroto uzņemšanas vajadzībām, būtu jauni ieguldījumi, visticamāk, mēs uz to skatītos kā ieguldījumu, neskaitot procentus,” sacīja Kučinskis.

Intervija ar Māri Kučinski