Kučinskis tiekas ar Polijas parlamenta spīkeru Kuhciņski un komentē savas poļu saknes

Komentāri

Latvijā šobrīd viesojas Polijas Seima priekšsēdētājs Mareks Kuhciņskis (Marek Kuchciński) un viņa vadītā delegācija. Šodien ar Mareku Kuhciņski tiekas Ministru prezidents Māris Kučinskis. Redzot abu politiķu manāmo uzvārdu līdzību, TV3 Ziņas premjeram vaicāja, vai viņa senči ir cēlušies no poļiem.

Māris Kučinskis atzina, ka pilnīgi noteikti saistība esot. Ministru prezidents akcentēja, ka pagājušajā nedēļā viņš ir viesojies Polijā, kur bijusi ārkārtīgi silta uzņemšana, iespējams, ka arī šis bijis viens no iemesliem. Premjers esot pētījis savu izcelsmi baznīcas grāmatās, kur atklājis, ka pirmie ieraksti par saviem senčiem ir no 1837. gada un Krāslavas apkārtnes. Tie ir saistīti ar Plātera muižu, kuras apkārtnē ir ienākuši daudz poļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Māris Kučinskis, Ministru prezidents

Esmu skatījis savu senču rakstus. Baznīcas grāmatas vēsta, ka pirmie ieraksti ir no 1837. gada un Krāslavas apkārtnes un saistīti ar Plātera muižu, kas tika celta no Polijas. Tajā apkārtnē ienāca daudzi cilvēki ar manu uzvārdu. Pieņemu, ka šajos gados šo cilvēku kustību rezultātā arī uzvārds nonāca Latvijā.

Video Māris Kučinskis par savu izcelsmi:

Foto Kučinska un Kuhciņska tikšanās

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl