Komentāri
Kučinskis stūrgalvīgi uz nodokļu izmaiņām neuzstāj, bet citus risinājumus gaida no “Vienotības”
Foto: LETA

Šodien partija “Vienotība” tikās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, lai apspriestu viņa piedāvātās nodokļu politikas izmaiņas.

Kučinskis pēc “Vienotības” sēdes paziņoja, ka stūrgalvīgi uz savu priekšlikumu neuzstāj, bet tad gaida no “Vienotības” citus risinājumus. Puses gan bija vienisprātis, ka lēmums jāpieņem šodien. Vienotība palika vēl apspriest savā starpā plānotās nodokļu izmaiņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc apspriedes “Vienotība” piedāvā ļaut uzņēmējiem izvēlēties, vai 15% vai 5% un minimālās sociālās iemaksas.

Pēc tam reformas tiks apspriestas arī koalīcijas padomes sēdē.

Foto Māris Kučinskis “Vienotības” valdes sēdē

Ministru prezidenta priekšlikums paredz atlikt minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas ieviešanu, taču, lai nezaudētu sociālajā budžetā jau ieplānotos ieņēmumus ap 20 miljoniem eiro, plānots no 9% līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi. Starp valdošās koalīcijas partijām gan joprojām nav vienprātības par atbalstu šim piedāvājumam, jo partija “Vienotība” nav uzreiz paudusi tam atbalstu, skaidrojot to ar nepieciešamību vispirms redzēt konkrētu ieceri un aprēķinus.

Pēc Ministru prezidenta Māra Kučinska ieteikuma lielākā daļa no mikrouzņēmuma nodokļa turpmāk nonāks sociālajā budžetā, kompensējot zaudētos ienākumus no minimālo sociālo maksājumu atcelšanas.

“Vienotība” pagājušās nedēļas otrajā pusē saņēma Finanšu ministrijas (FM) aprēķinus par Kučinska piedāvātajām nodokļu politikas izmaiņām un ir sākusi tos vērtēt.

Jau ziņots, ka pēdējās nedēļās tūkstošiem uzņēmēju Valsts ieņēmumu dienestā (VID) interesējušies par pārmaiņām. Katru dienu aptuveni 100 mikrouzņēmumu likvidēti. Taču, kā jau ziņojām, spēles noteikumi tagad vēlreiz mainīti. Turklāt premjers pārkāpis vienu no saviem skaļākajiem solījumiem – nākamgad nodokļus Latvijā necelt.
Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 8. decembrī, atzina, ka viņa pēdējā mirkļa priekšlikumi – atkal mainīt nākamā gada nodokļus – ir radījuši haosu gan VID, gan biznesa vidē.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl