Komentāri
Kučinskis stūrgalvīgi uz nodokļu izmaiņām neuzstāj, bet citus risinājumus gaida no “Vienotības”
Foto: LETA

Šodien partija “Vienotība” tikās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, lai apspriestu viņa piedāvātās nodokļu politikas izmaiņas.

Kučinskis pēc “Vienotības” sēdes paziņoja, ka stūrgalvīgi uz savu priekšlikumu neuzstāj, bet tad gaida no “Vienotības” citus risinājumus. Puses gan bija vienisprātis, ka lēmums jāpieņem šodien. Vienotība palika vēl apspriest savā starpā plānotās nodokļu izmaiņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc apspriedes “Vienotība” piedāvā ļaut uzņēmējiem izvēlēties, vai 15% vai 5% un minimālās sociālās iemaksas.

Pēc tam reformas tiks apspriestas arī koalīcijas padomes sēdē.

Foto Māris Kučinskis “Vienotības” valdes sēdē

Ministru prezidenta priekšlikums paredz atlikt minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas ieviešanu, taču, lai nezaudētu sociālajā budžetā jau ieplānotos ieņēmumus ap 20 miljoniem eiro, plānots no 9% līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi. Starp valdošās koalīcijas partijām gan joprojām nav vienprātības par atbalstu šim piedāvājumam, jo partija “Vienotība” nav uzreiz paudusi tam atbalstu, skaidrojot to ar nepieciešamību vispirms redzēt konkrētu ieceri un aprēķinus.

Pēc Ministru prezidenta Māra Kučinska ieteikuma lielākā daļa no mikrouzņēmuma nodokļa turpmāk nonāks sociālajā budžetā, kompensējot zaudētos ienākumus no minimālo sociālo maksājumu atcelšanas.

“Vienotība” pagājušās nedēļas otrajā pusē saņēma Finanšu ministrijas (FM) aprēķinus par Kučinska piedāvātajām nodokļu politikas izmaiņām un ir sākusi tos vērtēt.

Jau ziņots, ka pēdējās nedēļās tūkstošiem uzņēmēju Valsts ieņēmumu dienestā (VID) interesējušies par pārmaiņām. Katru dienu aptuveni 100 mikrouzņēmumu likvidēti. Taču, kā jau ziņojām, spēles noteikumi tagad vēlreiz mainīti. Turklāt premjers pārkāpis vienu no saviem skaļākajiem solījumiem – nākamgad nodokļus Latvijā necelt.
Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 8. decembrī, atzina, ka viņa pēdējā mirkļa priekšlikumi – atkal mainīt nākamā gada nodokļus – ir radījuši haosu gan VID, gan biznesa vidē.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl