Kučinskis par skolotāju algām: Algas netiks celtas uz ”urrā”

13 komentāri

Pirms valdība nav vienojusies par jaunajā valsts budžetā papildu pieejamā finansējuma sadalīšanu, nav zināms, kā nākamgad tiks palielinātas algas izglītības sistēmā strādājošajiem.

Ar grafiku, kā turpmākajos gados plānots palielināt algas gan skolās, gan augstskolās, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis šodien iepazīstināja valdības sociālos partnerus – pārstāvjus no arodbiedrībām un Darba devēju konfederācijas.

Ministrija šim mērķim prasa 10,5 miljonus, bet valdības vadītājs aicina nelolot ilūzijas, ka algas tiks palielinātas tāpat vien – “uz urrā”.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Es gribētu mazliet kliedēt ilūzijas uz to, ka mēs tagad tā būtu gatavi parakstīties urrā, ka mēs oktobrī bez kaut kādiem nosacījumiem paaugstinām grafiku tāpat vien, un pēkšņi rodas kaut kāda nauda.

Premjers Māris Kučinskis akcentē, ka uz papildu finansējumu nozare var cerēt vien tādā gadījumā, ja tiek turpinātas reformas, kas būtībā nozīmē skolās ar nepietiekamu skolēnu skaitu slēgt vidusskolas klases vai arī pamatskolas pārveidot par sākumskolām.

TOP komentāri

 • Diana Vevere
 • Sanita Catherine
  +9 +9 0

  Sanita Catherine

  Arī pagājšgad algas netika celtas, bet reformas aizsegā samazinātas. Skolotāju algas, ja nemaldos, jau no 2009. g. katru gadu tiek samazinātas pa lielam. Paldies! Intuīcija saka priekšā, ka arī nekad tā arī netiks paceltas.
 • Liene Greifane
  +5 +5 0

  Liene Greifane

  Uz urrā ceļ tikai deputātu un prezidenta kancelejas algas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl