Komentāri

Valdība plāno attiekties no grozījumiem likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas jau no janvāra vismaz minimālo sociālo nodokļa likmi liktu maksāt arī par tiem, kas strādā uz nepilnu slodzi.

Pēdējās nedēļās strādājot pie grozījumiem likumā, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti iestrādāja izņēmumus tik daudzām sabiedrības grupām, ka tagad nav skaidrs, vai vispār izdosies kaut ko iekasēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likuma normas pirmsākumi meklējami vēl pagājušajā gadā iepriekšējās valdības vadītājas Laimdotas Straujumas laikā, un premjers Māris Kučinskis saka, ka par niansēm esot uzzinājis tikai pirms pāris mēnešiem.

Pēc Kučinka ieteikuma, atteikumu no obligātajām iemaksām paredzēts kompensēt ar mikronodokļa likmes palielināšanu.

Šā brīža piedāvājums ir to no 9% pacelt līdz 15%, mainot arī daļu, cik no tās aiziet tieši sociālajā budžetā. Diskusijas koalīcijas vidū par to vēl turpinās. Atbalstu pagaidām nav paudusi “Vienotība”.

Video: Valsts prezidents no premjera kritikas par nodokļu politikas iespējamu palaišanu pašplūsmā atturas

Tiekoties ar Kučinski Rīgas pilī, Raimonds Vējonis atzina, ka saistībā ar sociālo apdrošināšanu no lēmumu pieņēmējiem sagaida visām iesaistītajām pusēm pieņemamus risinājumus.

Vienlaikus viņš atzina, ka deputātiem, atbalstot tik daudzus izņēmumus, uz kuriem norma par minimālajām sociālajām iemaksām neattieksies, ir radījuši zināmu sajukumu.

 

Video: LNT Ziņu sižets

 

Lasi vēl