Kučinskis nobremzējis ekonomikas ministra maiņu

Pievienot komentāru

Atlikta ekonomikas ministra nomaiņa. Arvils Ašeradens ministra amatā būs vēl vismaz mēnesi. Valdības vadītājs Māris Kučinskis pirmdien, 16. oktobrī, panācis vienošanos, ka Ašeradens turpinās darbu valdībā līdz novembra beigām, kad Saeima plāno pieņemt valsts budžetu.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kurš vienlaikus ir arī “Vienotības” vadītājs, bija nolēmis valdību pamest, lai karjeru turpinātu parlamentā kā savas partijas Saeimas frakcijas vadītājs.

Taču premjerministrs Māris Kučinskis no Ašeradena vēl nav gatavs šķirties un ekonomikas ministra nomaiņu nobremzējis. Abi vienojušies, ka ministra portfeli Ašeradens saglabās vismaz līdz 24. novembrim, kad Saeima plāno apstiprināt jauno valsts budžetu.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Mēs vienojāmies par to, ka viņš neatstāj amatu, līdz budžets tiek Saeimā pieņemts. Un koalīcijas partneri visi to šodien ar prieku atbalstīja.

Premjers norāda, ka bez budžeta apstiprināšanas ir arī vairāki citi svarīgi uzdevumi, kuru dēļ viņš vēl nepieņems Ašeradena demisiju. Kā piemērus Kučinskis nosauca izšķiršanos, vai apvienot telekomunikāciju uzņēmumus “Lattelecom” un LMT, kā arī gaidāmos lēmumus par “Liepājas metalurga” un Inčukalna pazemes gāzes krātuves nākotni.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Es ceru, ka ministrs un arī partijas vadītājs tiks ar visu galā.

Premjera aicinājumu vēl aptuveni mēnesi saglabāt ekonomikas ministra amatu Arvils Ašeradens respektēs.

Arvils Ašeradens

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs, “Vienotība”

Es ļoti augstu vērtēju šo lūgumu palikt amatā līdz rudenim.

Turklāt, kā iepriekš izteicies Kučinskis, Ašeradena atlūgums tiks pieņemts vien tad, ja premjeru apmierinās “Vienotības” piedāvātais jaunais ekonomikas ministrs. Komentējot pretendenta izraudzīšanās gaitu, Kučinskis LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja, ka vēl nav atrasts “īstais kandidāts”.

Lasi vēl