Kučinskis: Nevaru iedomāties, ka kāds no valdības ministriem melotu

0 Komentāru
Kučinskis: Nevaru iedomāties, ka kāds no valdības ministriem melotu
LETA

Veselības ministram Guntim Belēvičam (ZZS) jātaisnojas, vai viņš ārstējies bez rindas, izmantojot sava amata priekšrocības. Aizdomas par šādu rīcību izteiktas preses publikācijā. Ministrs avīžrakstu, kura pamatā ir anonīma vēstule, sauc par viņa apmelošanu. Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pieņēmis lēmumu publikāciju izvērtēt.

“VIP pacients bez kvotām un rindām.” Tā vēsta Latvijas Avīze, paužot aizdomas, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs izmantojis amata priekšrocības un apgājis rindu Austrumu slimnīcā, lai Onkoloģijas centrā maija beigās izgrieztu dažus ādas jaunveidojumus, kas nebija ļaundabīgi.

Raksts tapis, pamatojoties uz anonīmu vēstuli, kuras autors esot kāds ārsts Onkoloģijas centrā. Vēstulē rakstīts, ka ministrs esot vēlējies, lai viņam veic operāciju, kādu par maksu varētu veikt arī privātklīnikās. Tās autors raksta, ka pret ministru “izturējās kā pret caru”. Un lai viņu operētu, operācijas zāles tika “iztīrītas no slimniekiem” un arī no “neuzticama” personāla”.

To, ka Belēvičs slimnīcā tiešām bijis pacienta statusā, raksta autore esot pārliecinājusies, sazvanot slimnīcu un uzdodoties par ministra sekretāri.

Guntis Belēvičs publikāciju sauc par ķengām un apgalvo, ka Onkoloģijas centrā nav ārstējies.

“Es Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrā neesmu saņēmis nekādus pakalpojumus. Es pēdējo divu nedēļu laikā esmu ticis operēts, bet Ādažu privātklīnikā,” norāda veselības ministrs.

Par operācijām Ādažu klīnikā viņš uzrāda čekus un uzsver, ka nav ārstējies ārpus rindas. Privātklīnikā viņš esot ieradies ārsta noteiktajā laikā.

“Viņš pasaka katram pacientam, kad viņam jāatnāk. Un noteiktajos datumos noteiktā laikā es ierados. Man bija svarīgi, lai tas ir pirms darba laika vai pēc. Un savu dienesta stāvokli, lai saņemtu pakalpojumu ārpus rindas, neesmu izmantojis,” saka Belēvičs.

Viņš nolēmis konsultēties ar advokātiem un sola cīnīties par taisnību. Tikmēr Austrumu slimnīcas vadītāja, komentējot publikāciju, norāda, ka pacientu rindas tiek veidotas saskaņā ar noteikumiem un nekādi izņēmumi netiekot izdarīti.

Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga neredz iemeslu, kāpēc būtu nepieciešams ierosināt pārbaudi, lai pārliecinātos, vai rakstā minētajām aizdomām ir kāds pamats.

“Es nezinu, par ko uzsākt dienesta pārbaudi, jo man nav nekādas informācijas. Un uz baumām dienesta izmeklēšana netiek uzsākta. Uz aizdomu pamata neuzsāk dienesta izmeklēšanu. Es vēlreiz saku, ir Austrumu slimnīcā noteikta kārtība, kādā veidā pacienti tiek uzņemti stacionārā, un mēs pie šīs kārtības pieturamies,” teic Skolenberga.

Rosināt pārbaudi par savu partijas biedru pagaidām neplāno arī valdības vadītājs Māris Kučinskis. Premjers ir saņēmis veselības ministra pirmos skaidrojumus. Viņš sagaida, ka Belēvičs savu vārdu patiesumu apliecinās arī ar pierādījumiem un nepieļauj, ka ministrs varētu melot.

“Es no savas puses arī gaidu skaidru ministra pozīciju un pierādījumus. Ja, protams, tas nav iespējams, tad es neizslēdzu, ka mēs varētu gūt apliecinājumu citā veidā. Nevaru iedomāties, ka kāds no valdības ministriem melotu. Tā ir mana pirmā reakcija,” norāda premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Turpretī Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks no Vienotības ir pārliecināts, ka paša ministra interesēs būtu neatkarīgas un objektīvas izmeklēšanas veikšana.

“Šī lieta pietiekami skaļa un plaši diskutēta tagad, un tikai pašam ministram par labu nāktu, ja tas tiktu pilnībā un bezkaislīgi neatkarīgi izmeklēts. Jo savādāk tas nopietni traucēs darbam, veselības reformai, kam ir jāveltī visi spēki,” saka Ražuks.

Belēviča lietu nolēmis izmeklēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. KNAB sācis izvērtēt publikāciju.

Video

 

0 Komentāru