Kučinskis atkārtoti noliedz, ka būtu izpaudis informāciju par deputāta Kļaviņa lietu

1 komentārs
Kučinskis atkārtoti noliedz, ka būtu izpaudis informāciju par deputāta Kļaviņa lietu
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pirmdien žurnālistiem atkārtoti noliedza, ka būtu Zaļo un zemnieku savienības pārstāvjiem izpaudis informāciju deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) lietā.

Premjers apgalvoja, ka neviens viņu priekšlaicīgi nav informējis par Kļaviņa lietu. Kučinska vērtējumā situācija ir “mērķtiecīgi no mušas uzpūsts zilonis” priekšvēlēšanu kampaņas laikā.

Jau ziņots, ka Kļaviņa lietas izmeklētājs par iespējamu informācijas izpaušanu vērsās Ģenerālprokuratūrā, kura veica pārbaudi, taču 2. jūlijā nolēma atteikt sākt kriminālprocesu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu.

Žurnāls “Ir” iepriekš vēstīja, ka Kļaviņu par KNAB sākto kriminālprocesu saistībā ar viņa saņemtajām transporta kompensācijām telefoniski pabrīdinājis kādreizējais premjers no Zaļo un zemnieku savienības Indulis Emsis, bet KNAB šo telefonsarunu noklausījies. Tāpat plašsaziņas līdzekļos iepriekš izskanējis, ka informācijas izpaušanā, iespējams, iesaistīts arī Kučinskis.

Kā rakstīja žurnāls, avotu sniegtās liecības liek domāt, ka Emsis par faktu, ka pret Kļaviņu sākts kriminālprocess, varētu būt uzzinājis pēc tam, kad to ZZS biedriem, kuriem tobrīd bija jālemj par vēlēšanu sarakstu veidošanu, izstāstījis Kučinskis.

KNAB ir sācis kriminālprocesu pret Saeimas deputātu Kļaviņu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Kļaviņš pēc kļūšanas par liepājnieku bija sācis saņemt piecreiz lielāku transporta kompensāciju.

1 komentārs