Kučinskis apstiprina, ka tiek gatavota būtiska nodokļu reforma, kuras laikā samazināsies strādājošo nodokļi

0 Komentāru

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomē drīzumā tiks publiskotas Finanšu ministrijas un sociālo partneru gatavotās nodokļu politikas pamatnostādnes 2017.-2021. gadam, kuras tuvākajos gados paredz ”būtiskas” pārmaiņas nodokļu likmēs. To TV3 Ziņām atzina premjers Māris Kučinskis.

Vienlaikus premjers akcentē, ka to, cik būtiski valsts varēs uz valsts simtgadi samazināt darbaspēka nodokļus, būs atkarīgs no spējas ar uzņēmēju organizācijām vienoties par ēnu ekonomikas strauju apkarošanu, panākot, ka daudz vairāk strādājošo maksā nodokļus no visiem ienākumiem.

Māris Kučinskis, Ministru prezidents

Mazāka nodokļu ieviešana ir iespējama tikai tad, ja mēs varam vienoties, ka maksāsim nodokļus. Tad var būt tiešām krietns pavērsiens.

TV3 Ziņas jau stāstīts, ka Finanšu ministrija pagaidām vēl slepenībā gatavo nodokļu reformu, kuras izstrādē aktīvi piedalās arī darba devēju organizācijas. Tās centrā ir vēlme būtiski samazināt darbaspēka nodokļus. Apspriestais scenārijs paredz vairāk neka trīs reizes – līdz 300 eiro – palielināt ar nodokļiem neapliekamo minimumu strādājošiem, bet līdz 500 eiro pensionāriem. Kā arī no 23% līdz 20% samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli.

Tāpat paredzēts ieviest 0% likmi uzņēmumu reinvestētajai peļņai.

Reformas ieviešana būs atkarīga no valdības spējas kompensēt pašvaldībām ieņēmumu samazināšanos, kā arī valdības spējas pārliecināt Eiropas Komisiju palielināt pieļaujamo budžeta deficītu.

0 Komentāru