7 komentāri
Kučinskis aicina nenogalināt bērnu nākotni; Gerhards samazināt pašvaldību skaitu – sācies LPS kongress
Foto: Jānis Zariņš

Šodien Alūksnē notiek Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 28. kongress. Kongresā piedalās arī valsts augstākās amatpersonas – Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Ministru prezidents savā uzrunā akcentēja, ka jāpievērš lielāka uzmanība izglītības kvalitātei reģionos, jo daudzos reģionos tā ne tikai klibo, bet tās vienkārši nav. Kučinskis aicināja nenogalināt bērnu nākotni.

Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards kongresā aicina samazināt pašvaldību skaitu. Viņš uzskata, lai gan daudzi tam nepiekrīt, tas agrāk vai vēlāk notiks tāpat.

Par Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētāju piektdien Alūksnē notiekošajā kongresā ievēlēts Auces novada domes mērs Gints Kaminskis.

Līdzšinējais savienības priekšsēdētājs Jaunsleinis vadīja LPS kopš 1994.gada un atkārtoti uz šo amatu vairs nekandidēja.

Kongresā tiks lemts par LPS statūtu grozījumiem un piecu rezolūciju apstiprināšanu, kurās tiks pausts pašvaldību viedoklis par nodokļu reformu un tās ietekmi uz pašvaldību budžetiem, valdības sarunām ar pašvaldībām par valsts budžetu, par skolu tīkla optimizāciju, pagastu savienošanu ar novadu centriem, kā arī pausta attieksme pret Eiropas Padomes monitoringa vērtējumu par pašvaldību demokrātiju Latvijā.

TOP komentāri

 • Edite Luika
  +1 +1 0

  Edite Luika

  Jau tik ātri sāk piesaukt bērnu nākotni?Vēlēšanas taču nākošruden.
 • Sarma Blumberga
  0 0 0

  Sarma Blumberga

  redz ko nozīmē visatļautība,nekaunīb,sevis augstu vērtēšana,pilnīgi garām.
 • Sintija Birina
  0 0 0

  Sintija Birina

  Es varu apgāzt Kučinska teikto par izglītību reģionos salīdzinājumā ar vienu otru Rīgas skolu....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl