Kučinska valdībai gads! Kāds tas bijis?

1 komentārs

Šodien aprit tieši gads, kopš Saeima ārkārtas sēdē apstiprināja Māra Kučinska izveidoto Ministru kabinetu. Pēc garajiem ”Vienotības” valdīšanas gadiem pirmo vijoli koalīcijā sāka spēlēt  Zaļo un zemnieku savienība.

Kučinskis solīja smagu darbu un reformas. Tomēr, ja neskaita jaunā pedagogu atalgojuma modeļa pieņemšanu, jūtamu pārmaiņu ir maz. Turklāt pēc batālijām ar šā gada valsts budžeta pieņemšanu Kučinska valdība kļuvusi par nepopulārāko kabinetu kopš ekonomiskās krīzes.

Pirms gada Kučinskis premjera amatā nomainīja Laimdotu Straujumu, kura zaudēja krēslu “Vienotības” iekšējo intrigu dēļ. Saspēlē ar tobrīd slimnīcā esošo Valsts prezidentu Raimondu Vējoni partnera vājumu meistarīgi izmantoja Zaļo un zemnieku savienība. Par Kučinski atdotās 60 balsis liecināja par pārliecinošu atbalstu Saeimā.

Mantojumā no Straujumas Kučinskis saņēma daudz ielaistu problēmu. Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska vadībā strauji tika virzīta pedagogu atalgojumu reforma. Tikmēr solītās izmaiņas veselības aprūpē buksē joprojām. Ar šo jomu saistīts arī pirmais nopietnais skandāls. Veselības ministrs Guntis Belēvičs sapinās melos par Austrumu slimnīcā saņemtu ārpusrindas ārsta palīdzību, un bija spiests demisionēt.

Vairāku mēnešus Kučinska kabinets neveiksmīgi meklēja VID vadītāju un joprojām nav atradis kādu, kurš sēstos KNAB šefa krēslā. Taču šīs nebūšanas nobāl pret to, kas notika šā gada budžeta pieņemšanas laikā. Diennakti tautas kalpi dzina uz priekšu 1000 priekšlikumu, tostarp bēdīgi slavenās deputātu kvotas.

Nakts darbi vainagojās ar pamatīgu brāķi, jo izrādījās, ka minimālo sociālo maksājumu, pret ko iebilda piketētāji, ieviest nevar.

Gada nogalē sabiedrības vērtējums par valdības darbu sasniedza zemāko punktu kopš ekonomiskas krīzes. Pozitīvi to novērtējuši tikai 12% aptaujāto, kamēr negatīvi vairāk nekā 80%. Arī paša Kučinska reitings decembrī ieslīdējis mīnusos.

Kučinska lielākais pluss esot spēja nekonfliktēt ar daudzajiem koalīcijas partneriem. Tieši tāpēc, lai arī nepopulāra, valdība, visticamāk, noturēsies līdz pat Saeimas vēlēšanām – nākamgad.

TOP komentāri

  • Skolnieciņš
    0 0 0

    Skolnieciņš

    Ja bērnībā neiemāca bērnam bailes un bijību no visa, tad viņam var attīstīties kritiskā domāšana un personiskais ego, kuru vairs pat nāve pārmācīt nespēs. Šāda gadijumā var izaugt Skolnieciņš. Var jau Skolnieciņu apmelot un zākāt/saukāt par Kremļa trolli hibrīdkara frontē, bet es esmu latvietis, kas uzauga nabadzibā un protestē pret buržujiem un kalpiem kā tādiem... Lūk, tāpēc skolās jāievieš kompetences, lai samazinātu vardarbību un citādi domājošo skaitu. Pasaulei vajag viegli manipulējamas aitas bez agresijas. Bērni piedzimst mīļi, bet mēdz būt agresīvi un neganti. Tāda ir cilvēka daba. Vai tad pieaugušie ir labāki??? Cieņā, Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl