Kučinska piedāvātās nodokļu izmaiņas liks mikrouzņēmumiem “savilkt jostas”

Komentāri

Tūkstošiem uzņēmēju jauno gadu gaida ar neziņu. Kaut valdības vadītājs apgalvo, ka steigā labotie likumi uzņēmēju situāciju atvieglos, lielāki mikrouzņēmumi tomēr piedzīvos ievērojamus zaudējumus un tiem nākas steidzami koriģēt biznesa plānus. To vidū ir siernīca ”Soira” Ādažos, kam jaunā regulējuma dēļ nodokļos būs jāmaksā par pieciem tūkstošiem eiro vairāk un rodas grūtības Eiropas fondu projekta īstenošanā.

Siera ražotne ”Soira” darbu sāka pirms 4 gadiem ar aptuveni 200 latu apgrozījumu mēnesī. Nu tas būtiski audzis, un tam ir lieli attīstības plāni nākotnē. Bizness sākās no hobija – 2 draudzenes, kas eksperimentēja ar siera izgatavošanu mājās, nolēma savu vaļasprieku pārvērst nopietnā uzņēmējdarbībā – ražot tādu sieru, kādu neviens cits negatavo. Siernīcas ”Soira” īpašniece Inga Āriņa-Vilne uzsver, ka izšķirošo soli pašam sava uzņēmuma dibināšanā spērusi tieši viņas draudzene.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilona vienā dienā atnāk un saka – klau, es uzrakstīju atlūgumu, taisām uzņēmumu. Es biju vēl tā kā piesardzīga, teicu, ka mēs vēl neko neesam izdarījušas.

“Soira” sieri ātri vien izpelnījās atzinību – šefpavārs Mārtiņš Rītiņš tos reiz pat atzinis par labākajiem, ko piedāvā vietējie mājražotāji. Par savu paveikto lepojas arī paši siera ražotāji. Inga Āriņa-Vilne akcentē, ka tiek domāts ne tikai par sava produkta garšu, bet arī izskatu.

Šie visi sieri ir ar dabīgām miziņām, un tas ir tas, kas tiem ļauj to garšu pilnībā veidot…, viņš netiek apsmērēts ne ar vasku, ne ar ko pārklāts. Un vēl ir tas, kas ir mazā uzņēmuma šarms, ka mēs varam atļauties visu laiku eksperimentēt

Foto

Šobrīd uzņēmuma apgrozījums mēnesī sasniedzis 5000 eiro. Pasūtījumu ir tik daudz, ka tos pilnā apmērā nav iespējams izpildīt. Tāpēc pieņemts lēmums paplašināties – ražotne un veikaliņš top pašā Ādažu centrā, bet projekta realizēšanu nu apdraud haotiskās mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņas. Inga aprēķinājusi, ka tās šos plānus krietni vien piezemēs.

Mēs bijām sarēķinājuši, ka 5% plus sociālais nodoklis 3 darbiniekiem, to mēs spētu pavilkt. Ar šādiem cipariem mēs arī rakstījām projektu Lauku atbalsta dienestam, ar šādiem cipariem rēķinājām savas naudas plūsmas, pelņas un zaudējumu aprēķinus.

Inga uzsver, ka mikrouzņēmumiem ir nianse, ka, saņemot Eiropas naudu, par to ir jāsamaksā nodoklis, kas līdz šim tie bija 9%. Sākot projekta realizāciju, uzņēmēja rēķinājās, ka tas no nākamā gada saruks līdz 5%. Nu, izrādās tie būs 15%, un radīs pamatīgu robu ražotnes maciņā.

Mēs sarēķinājām ciparus, ka iepriekšējā variantā, kas bija 5% plus sociālās iemaksas, ar mūsu apgrozījumu un mūsu saņemto finansējumu mums gadā nodokļos būtu jāsamaksā 7500 EUR nodokļos, savukārt Kučinska variantā tie būtu 12100 EUR, kas ir 5000 starpība, kas mazam uzņēmumam ir daudz – deviņu, desmit mēnešu alga vienam darbiniekam.

Vienlaikus Inga pauž bažas, vai līdz ar nodokļu izmaiņām nav apdraudēta pieteiktās fonda naudas saņemšana.

Mums vispirms projekts ir jāīsteno, jāiegādājas iekārtas un 5 gadus jāpierāda, ka mēs sekojam naudas plūsmai, ko esam iesnieguši projektā. Šajā gadījumā mēs pirmos 2 gadus esam mīnusos, un tas dod tiesības LAD šo finansējumu atteikt.

Siera ražošanu gan uzņēmums ir apņēmības pilns turpināt, un realizēts arī tiks projekts Ādažu centrā, tomēr pēkšņās nodokļu izmaiņas, visticamāk, izjauks tālākus attīstības plānus un vismaz uz 3 gadiem likts aizmirst sapni par siera eksportu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl