Krūmiņš par naudu ZZS: Esmu Lemberga draugs, nevaru skaitīt uz viņa rēķinu

Komentāri

Par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā apsūdzētais uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš noliedz, ka būtu nelikumīgi atbalstījis premjera pārstāvēto Zaļo un zemnieku savienību un Ingunas Sudrabas partiju No sirds Latvijai.

Atklāta sarunā TV3 Ziņām viņš apgalvo, ka ar otro apsūdzēto – Jūrmalas mēru Gati Truksni – nav labās attiecībās gadu, kopš viņš dzērumā sabojājis Krūmiņa organizēto zoles turnīru. Savukārt šonedēļ atstādināto Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāju Aiju Orniņu uzņēmējs gatavojas precēt.

Lai arī Kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā KNAB piemērojis aizdomās turētā statusu vismaz trim cilvēkiem – Jūrmalas mēram Gatim Truksnim, uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un bijušajam ”Parex” bankas viceprezidentam Jorenam Raitumam, centrālā loma skandālā ir populārajam uzņēmējam Krūmiņam. Sarunā ar TV3 Ziņām šodien brīvībā izlaistais miljonārs noliedz Zaļo un zemniekus savienības un No sirds Latvijai nelikumīgu sponsorēšanu. To nesaprastu Aivars Lembergs.

Jūlijs Krūmiņš, KNAB aizturētais uzņēmējs:

Es izstāstīšu par visu šito maucību, kas notiek KNAB. Tas ir cirks! Esmu pārskaitījis diviem vai trijiem cilvēkiem no sava rēķina. Čeveram un Repšem, vairāk nevienam. Es nevaru pārskaitīt zemniekiem viena iemesla dēļ, jo es dzīvoju po poņatijam. Lembergs ir mans draugs, es nevaru skaitīt uz viņa rēķina. Es nevaru skaitīt zemniekiem!

Krūmiņš arī uzsver, ka ar lietā figurējošo Truksni jau gadu neuztur attiecības.

Ar Truksni ir vesela opera. Kad sāku būvēt Jūrmalā, es aizgāju pie Trukšņa un pateicu, ka gribu ieguldīt 25 miljonus eiro, bet man vajag, lai jūs man netraucējat. Paldies Dievam, tas arī bija. Bet, kad pie manis atnāca Trukšņa draugs Mežeckis, viņš palūdza, lai es ar viņu regulāri spēlēju zoli, lai Truksnis nesāk dzert. Viņš divas, trīs nedēļas nodzērās, bet pēc tam bija normāls džeks. Bet pērn oktobrī viņš piedzērās un sāka mētāt kārtis. Es teicu, Gati, es nevaru tevi pasūtīt uz trim burtiem, bet es negribu ar tevi vairāk spēlēt zoli. Man jau gadu ar Truksni nav nekāda sakara, norāda Krūmiņš.

Krūmiņš arī atzina, ka ļoti daudzus gadus pazīst šonedēļ atstādināto Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāju Aiju Orniņu, ar kuru plānojot precēties.

Nesaprotu, kas tur vispār ir. Es Aijai varu dot tik daudz naudas, ka viņa to nevar panest. Saprotiet? Mēs esam braukuši slēpot, mēs esam braukuši uz Maiami, bet es viņai neko neesmu prasījis par kukuli. Esmu palīdzējis, jo viņa ir mana meitene.

Visticamāk, otra Krūmiņam izvirzītā apsūdzība ir saistīta tieši ar Orniņu, kura figurē kriminālprocesā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar kukuļošanu un neizpaužamu ziņu izpaušanu. KNAB šodien neatrada laiku, lai TV3 Ziņām komentētu jaunāko skandālu.

Video

Lasi vēl