Krūmiņš: Mani darbinieki uztaisīja galdiņu un uzaicināja tos sanitārus, lai iedzertu glāzi šampanieša

Pievienot komentāru

Ģenerālprokuratūra cēlusi apsūdzību uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un viņa meitai Maijai Čerņavskai par kādas Veselības inspekcijas amatpersonas piekukuļošanu. Kukulis dots, lai saņemtu piekrišanu mājas nodošanai ekspluatācijā.

Šī lieta saistīta arī ar Jūrmalas mēru Gati Truksni, kurš rūpējies par Krūmiņam labvēlīgu teritorijas plānojuma maiņu un pretī ieguvis iespēju dzīvot Krūmiņa īpašumā. Lieta pret Truksni gan nosūtīta atpakaļ KNAB papildu izmeklēšanai.

Tā sauktajā Jūrmalas kukuļošanas skandālā Krūmiņš un viņa meita Maija Čerņavska apsūdzēta par kukuļa došanu, bet kādu Veselības inspekcijas amatpersonu – par tā pieņemšanu. Krūmiņš TV3 Ziņām apstiprināja, ka viņa meita apsūdzēta par to, ka Veselības inspekcijas inspektorei piedāvājusi šampanieti, kā pateicību par nekustāmā īpašuma Jūrmalā nodošanu ekspluatācijā. Process ilgstoši kavējies, jo piecos dzīvokļos nebija ierīkotas projektā paredzētās tualetes invalīdiem.

Jūlijs Krūmiņš
uzņēmējs

Tur ir viena epizode, kad nodeva to objektu Jūrmalā, – mani darbinieki uztaisīja galdiņu un uzaicināja tos sanitārus, lai iedzertu glāzi šampanieša. Tas ir viss tas kukulis. Objektu nevarēja nodot, jo piecos dzīvokļos nebija invalīdiem paredzētie turētāji, un tāpēc nevarēja pieņemt to māju. Lai tos turētājus uzliktu, vajadzīgi vismaz trīs mēneši. Jājauc reģipša sienas nost, jāpasūta Vācijā iekārtas. Es lūdzu Veselības ministrijai, lai ļauj to māju nodot, bet tos turētājus pēc tam uzliktu. To māju pieņēma, un tad mana meita to galdu uztaisīja, es pats tur nebiju. Tas ir viss kukulis, vairāk tur nekādu kukuļu nav. Šampanieša glāze.

Savukārt Krūminš apsūdzēts par to, ka tās pašas inspekcijas amatpersonas dēlam piedāvājis palīdzēt iestāties Policijas koledžā.

Jūlijs Krūmiņš
uzņēmējs

Es pats uzprasījos Veselības inspekcijas ierēdnei, vai nevaru ko palīdzēt. Sākuma viņa teica: “Nē! No Dieva puses, neko nevajagot!”. Bet tad atcerējās, ka viņas dēls beidz vidusskolu un vai es nezinot, kā iestāties “miliču” skolā. Es pazinu vienu no vadības, un mēs kopā ar dēlu aizbraucām uz to skolu, bet tas taču nav kukulis. Es visu laiku palīdzu

Māris Leja
prokurors

Šeit ir nevis vienkārša vešana uz Policijas koledžu, bet piedāvājums nokārtot, lai dēls tiktu iekārtots Policijas koledžā mācīties. Ja šis piedāvājums tiek izteikts saistībā ar valsts amatpersonas dienesta pildīšanu, tad tas var būt par kukuļa priekšmetu.

Tikmēr epizode, kurā Krūmiņš bija apsūdzēts par kukuļa došanu Jūrmalas mēram Gatim Truksnim, Leja nosūtījis atpakaļ KNAB papildu izmeklēšanai.

Jūlijs Krūmiņš
uzņēmējs

Ar Truksni tur pilnīgi savādāk: Truksnim bija jāuztaisa remonts. Viņš desmit gadus dzīvoja Bulduros kaut kādā mājā. Viņš palūdza man, vai viņš nevarētu kādus pāris mēnešu padzīvot pie manis. Es teicu – labi, ej manā dzīvoklī, jo es pats pārvācos dzīvot uz Siguldu. Es iedevu atslēgu, bet teicu, lai noslēdz īres līgumu. Tomēr mana meita bija stāvoklī, savukārt Truksnis vēlu nāca mājās. Rezultātā viņš nebija parakstījis līgumu.

Kāpēc viņš nevarētu pie manis dzīvot, viņš ir normāls mērs, kurš ne reizi nav man kādu kukuli prasījis, nav man aizturējis celtniecību! Es uzskatu, ka tas ir ļoti normāli – palīdzēt. Kas tas par kukuli? Muļķības!

Krūmiņš arī pauda pārliecību, ka Ģenerālprokuratūrai neizdosies pierādīt izvirzītas apsūdzības, ne viņam, ne viņa meitai.