Krūmiņš: KNAB meklē utis un nenodarbojas ar nopietnām lietām

1 komentārs
Krūmiņš: KNAB meklē utis un nenodarbojas ar nopietnām lietām
F64

Partiju finansēšanas skandālā iesaistītie – atbrīvoti. Nevienam no trim aizvakar aizturētajiem KNAB nav prasījis piemērot apcietinājumu. Jūrmalas mēram Gatim Truksnim, uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam, kā arī ar Ingunas Sudrabas vadīto partiju saistītajam Jorensam Raitumam gan joprojām ir aizdomās turētā statuss un noteikti dažādi ierobežojumi.

Šodien pagāja divas diennaktis, kopš trijotne KNAB vērienīgajās kratīšanās tika aizturēta. Pēc 48 stundām bija jāizlemj – kādu drošības līdzekli piemērot. Tik skaļās lietās tas teju vienmēr beidzas ar aizturēto apcietināšanu. Bet ne šoreiz. Visi tika palaisti uz brīvām kājām, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli. Uzņēmēja Jūlija Krūmiņa advokāts pauda, ka gatavojušies sliktākajam scenārijam – apcietinājumam.

Krūmiņa advokāts Egons Rusanovs:

Līdz vakardienas vakaram mums tādas pārliecības nebija. Mēs pieļāvām, ka tāda situācija var notikt, Krūmiņš bija tam gatavs. Viņš pat jokoja, ka viņam tas būtu ļoti interesanti priekš viņa jaunās grāmatas. Viņš pat izaicināja likteni un teica, ka viņš pat gribētu tur nokļūt, bet tas tā.

Visiem trim atbrīvotajiem piemērots aizdomās turētā statuss kriminālprocesā, kas saistīts ar iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Kā drošības līdzeklis visiem noteikts aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām.

Jūlijs Krūmiņš pēc atbrīvošanas sazvanīts bija pārskaities uz KNAB darbiniekiem, uzskatot, ka ticis aizturēts nepamatoti.

Jūlijs Krūmiņš:

Tas KNAB ir jālikvidē. Jo viņi nenodarbojas ar nopietnām lietām. Viņi meklē utis.

Uzņēmējs nenoliedz, ka finansē sev simpatizējošus politiskus spēkus, taču pārkāpumu tajā nesaskata.

Par izolatorā pavadītajām dienām Krūmiņš kopā ar aizstāvi komentē – tā ir bijusi spīdzināšana.

Egons Rusanovs:

Viņš ir kaislīgs smēķētājs. Viņam bija liels pārsteigums un šoks, ka viņam tika atņemti viņa mīļotie cigāri. Tos no 2016. gada janvāra vairs nevar glabāt. Tas nozīmē, ka šīs divas dienas viņam bija īstas mocības. Redzēju, ka šī nikotīna abstinence viņam ļoti izpaudās.nekādu, kaut kāds vecs, vecs ēdiens.

Jūlijs Krūmiņš:

Jūtos baigi sūdīgi. Es nevarēju divas naktis gulēt. Sadzēros visādas tabletes. Tad mani pliku izģērba, fotografēja. Ēdienu nedeva.

Advokāts noraida spekulācijas, ka Krūmiņa aizturēšanā lomu nospēlējusi uzņēmēja topošā grāmata, kurā Krūmiņš grasās atmaskot Andra un Aivara noziedzīgos grupējumus.

Pats KNAB joprojām ir komentāros skops. Vien informē, ka bez partiju finansēšanas lietas sākts vēl viens par Rīgas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja, iespējams, izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem. Arī tajā figurē Jūlija Krūmiņa vārds. Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa šobrīd no amata ir atstādināta. Un viņa masu medijiem apliecina, ka viņai inkriminē neizpaužamu ziņu izpaušanu un “piedāvājuma pieņemšanu” no Krūmiņa.

Kas attiecas uz Gati Tuksni – viņam nav arī aizlieguma ieņemt amatu Jūrmalas domē. Ar Jūrmalas mēru LNT Ziņām neizdevās sazināties. Viņš uz zvaniem un īsziņām neatbildēja. Jūrmalas domes sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka priekšsēdētājs šodien darbā esot ieskrējis vien uz mirkli un tad vairs nav redzēts. Tur zināja teikt, ka Truksnim slimības lapas vairs neesot.

Nacionālās apvienības Jūrmalas nodaļa aicina tuvākos politiskos partnerus visdrīzākajā laikā lemt par neuzticības izteikšanu Truksnim un viņa atstādināšanu no domes priekšsēdētāja amata.

Video