Krūmiņš: Es apmaksāju pret Āboltiņu vērsto avīzi, kuras dēļ viņu neievēlēja 12. Saeimā

17 komentāri
Krūmiņš: Es apmaksāju pret Āboltiņu vērsto avīzi, kuras dēļ viņu neievēlēja 12. Saeimā
ZANE BITERE, LETA

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš paziņojis, ka pirms 12. Saeimas vēlēšanām apmaksāja avīzes “Vienotība, PIETIEK!” izdošanu, kuras “galvenā varone” – toreizēja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa – netika ievēlētā iepriekšēja parlamenta sasaukumā.  

Pēc Krūmiņa teiktā, tieši fakts, ka viņš apmaksājis pret Āboltiņu vērsto kampaņu, vēlāk rezultējās krimināllietā, kurā pagājušajā nedēļā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdza  Ģenerālprokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret Krūmiņu un Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni par pretlikumīgu ziedojumu saņemšanu lielā apmērā.

“Es taču savā laikā apmaksāju to avīzi, ko izdeva par Solvitu Āboltiņu, kuras dēļ viņa netika iekšā Saeimā. Tad viņa kļuva par Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju un pasūtīja KNAB krimināllietu. Viņa katru dienu sēdēja kopā ar [bijušo KNAB priekšnieku] Jaroslavu Streļčenoku un teica: “Kad to Krūmiņu iesēdinās?” Un tad viņi sāka noklausīties mani,” TV3 Ziņām apgalvoja Krūmiņš.

Krūmiņš neatklāj, cik maksājis ar portālu “Pietiek” saistītajiem avīzes izdevējiem, taču akcentē, ka šādi rīkojies, lai Āboltiņai atriebtos par pret “No sirds Latvijai” līderei Ingunu Sudrabu vērstiem pārmetumiem.

“Es zinu 100%, ka Sudraba nebrauca uz Maskavu ziņot Kremlim, bet Āboltiņa Dombura raidījumā Sudrabu apvainoja, ka viņa ir krievu spiedze, Kremļa roka. Viņa nekad tāda nav bijusi un nekad nav gribējusi iet kopā ar partiju “Saskaņa”. Solvita ir negodīga, man ir principi. Es Ingunu pazinu, un tāpēc avīzi apmaksāju.”

Krūmiņš arī mēģinājis pārliecināt Saeimā ievēlēto, bet pēc vēlēšanām par labu Solvitai Āboltiņai deputāta mandātu nolikušo, “Vienotības” politiķi Jāni Junkuru atklāt patiesību par to, kā tas noticis.

“Es zinu no dzelžainiem avotiem, bet es nevaru to pierādīt, ka viņa [Āboltiņa] samaksāja Junkeram, lai tiktu iekšā [Saeimā]. Es piedāvāju Junkeram tikpat lielu summu, lai viņš to atklāj. Taču Junkers pateica, ka neies,” apgalvoja Krūmiņš.

Kā liecina mediju publiskotais, pret Āboltiņu un viņas partiju vērstā avīze  ”Vienotība, PIETIEK!” tika reģistrēta kā masu informācijas līdzeklis un tā piederējusi Endo Lapsam, kas ir viens no portāla ”pietiek.com” līdzīpašnieka Lato Lapsas brālis. Tā tika izdota aptuveni miljons eksemplāros.

TV3 Ziņām neizdevās sazināties ar Āboltiņu, kura šobrīd pilda Latvijas vēstnieces Itālijā pienākumus, savukārt portālā “pietiek.com” izlikts paziņojums, ka tā autori devušies mēnesi ilgā atvaļinājumā.

Pēc šī raksta publikācijas Endo Lapsa ir izplatījis paziņojumu, kurā teikts, ka “uzņēmēja J. Krūmiņa apgalvojums, ka tieši viņš esot apmaksājis šīs avīzes izzdošanu, ir nepatiess.” Paziņojumā akcentēts, ka Krūmiņam ar šīs avīzes izdošanu nav nekā kopēja un ,ka avīzes ”Vienotība, PIETIEK!” izdevēji nosūtīs Krūmiņam oficiālu pirmstiesas pretenziju, pieprasot atsaukt viņa paustās melīgās ziņas.

17 komentāri