Krūmiņam un Raitumam piemēro kopumā 86 600 eiro sodu lietā par ZZS un “No sirds Latvijai” nelikumīgu finansēšanu

1 komentārs
Krūmiņam un Raitumam piemēro kopumā 86 600 eiro sodu lietā par ZZS un “No sirds Latvijai” nelikumīgu finansēšanu
ZANE BITERE, LETA

Prokuratūra uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un finansistam Jorenam Raitumam piemērojusi kopumā 86 600 eiro lielu sodu lietā par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un partijas “No sirds Latvijai” nelikumīgu finansēšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore piemērojusi priekšrakstu par sodu un sodījusi divas fiziskas personas ar naudas sodu par “No sirds Latvijai” un ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā pirms pašvaldību vēlēšanām 2017. gada 3. jūnijā.

Par minēto noziegumu izdarīšanu viena fiziskā persona sodīta ar 77 400 eiro sodu, bet otra – ar 8600 eiro sodu.

Abas fiziskās personas noteiktos naudas sodus pilnībā samaksājušas. LETA gan neizdevās precīzi noskaidrot, kāds naudas sods piemērots kurai personai. Krūmiņš aģentūrai LETA pieļāva, ka lielākais naudas sods ir piemērots viņam, taču atzīmēja, ka ar šo jautājumu nodarbojas viņa juristi.

LETA noskaidroja, ka lietā apsūdzētā statusā joprojām ir Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS/LZP) un Trukšņa biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse. Neminot personu vārdus, prokuratūras preses sekretāre Majevska aģentūrai LETA apliecināja, ka lietā ir vēl divi apsūdzētie, par kuriem lēmumi vēl nav pieņemti.

Jau ziņots, 2018. gadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) tika sākts kriminālprocess par partijas “No sirds Latvijai” (NSL) un ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

Šajā lietā pret Truksni tika sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izmantošanu.