Krūmiņa un viņa ģimenes labvēlību izpelnījušās ZZS un NSL

Komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs neatklāj, par kuru partiju, iespējams, nelikumīgu finansēšanu kriminālprocess sākts. Tomēr lietā figurē personas, kas saistītas ar premjera pārstāvēto Zaļo un zemnieku savienību, kā arī Saeimas opozīcijā esošo Ingunas Sudrabas vadīto partiju No sirds Latvijai. Miljonāra Jūlija Krūmiņa atbalsts tieši šiem diviem politiskajiem spēkiem dažādus jautājumus raisījis jau agrāk.

Jūlija Krūmiņa atbalsts partijai No sirds Latvijai un Zaļo un zemnieku savienībai iepriekš bijis saistīts ar dažādām aizdomām un spekulācijām. KNAB Ingunas Sudrabas vadītās partijas No sirds Latvijai birojā veicis kratīšanu, bet viens no aizturētajiem ir Jorens Raitums, kuru pati Sudraba pirms Saeimas vēlēšanām 2014. gadā dēvējusi par partijas finanšu direktoru. Vienlaikus Raitums ir bijis saistīts ar miljonāra Jūlija Krūmiņa ģimenes biznesu. Partijas biedrs viņš gan nav bijis.

Inguna Sudraba:

Jorens Raitums mums palīdzēja tieši šajā finanšu vadības procesā, jo ar savu finanšu vadības pieredzi, plus ar tiem kontaktiem, kas viņam ir biznesa vidē, arī mums iegūstot kontaktus, uzticību no biznesa cilvēkiem. Tas bija ļoti svarīgi resursu piesaistē partijai.

Video

Savukārt pats Krūmiņš pirms Saeimas vēlēšanām 2014. gadā devis Sudrabai padomus un uzrunājis iespējamos ziedotājus no biznesa vides, neslēpj No sirds Latvijai vadītāja. Toreiz plašu rezonansi izpelnījās tas, ka nesen dibināto Sudrabas partiju dažu dienu laikā pēkšņi pārpludināja prāvi ziedojumi no daudzām personām. Par aizdomīgajiem ziedojumiem pēc savas izslēgšanas no partijas, trauksmi cēla bijušais ”No sirds Latvijai” biedrs, uzņēmējs Viesturs Tamužs. Ziedojumu piesaistē partijai Tamužs pieminēja arī aizvakar aizturētā Jorena Raituma lomu.

Sudraba paliek pie savas 2014. gadā paustās versijas, norādot, ka viņai nav iemeslu šaubīties par ziedojumu partijai likumīgo izcelsmi.

Rezonansi izpelnījies arī paša Krūmiņa veiktais ziedojums Zaļo un zemnieku savienībai 2014. gadā. Tas veikts tieši laikā, kad KNAB aizvakar aizturētā ”zaļzemnieka” Gata Trukšņa vadītā Jūrmalas dome pieņēma lēmumu par aizdomīgi zemu summu pārdot zemes gabalu Krūmiņa ģimenes uzņēmumam vietā, kur tas attīstīja dārgo apartamentu projektu Turaidas kvartāls. Krūmiņa 15 tūkstošu eiro lielas ziedojums bija paredzēts zaļzemnieces Ivetas Grigules Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņai. Eiroparlamentā ievēlēto Griguli LNT Ziņām šodien neizdevās sazvanīt.

Krūmiņa ģimenes attīstītais apartamentu komplekss Jūrmalā ar dažādu prominenču piedalīšanos atklāts pērn.

Lasi vēl