Komentāri
Krogs Citi laiki Rīgas centrā darbojas graustā, kurā notikusi patvaļīga būvniecība
FOTO: Ekrāmuzņēmums

Sabiedriskās ēdināšanas iestāde Citi laiki Brīvības ielā 41 savu darbību veic ēkā, kura pagājušajā nedēļā tika iekļauta Rīgas graustu sarakstā, kā arī īpašumā konstatēta patvaļīga būvniecība.

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte informē, ka Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija 10.jūlija sēdē klasificēja ēku Brīvības ielā 41 kā B kategorijas graustu, kas nozīmē, ka tā degradē pilsētvidi un apdraud sabiedrības drošību, kā arī piemēroja paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi.

Īpašums pieder SIA Hausinvest.

Vēl šā gada martā departamenta darbinieki vizuāli apsekoja būvi un konstatēja, ka īpašniece pieļauj būtiskus bojājumus ēkas lietusūdens sistēmas elementos, to daļēju neesamību, nenodrošina būves logu ailu noslēgšanu, pieļauj būves apdares materiālu plaisāšanu, nodrupšanu un eroziju, kā arī būves fasāžu un citu ārējo konstrukciju savlaicīgu atjaunošanu un krāsošanu atbilstoši būves arhitektoniskajam stilam un apkārt esošajai pilsētvides ainavai.

Aprīlī departaments lūdza īpašniecei paust viedokli par būves turpmāko izmantošanu, konkrēti norādot uz plānotajiem darbiem un to termiņiem, kā arī lūdza iesniegt būves tehnisko atzinumu.

Jūnija sākumā īpašniece informēja departamenta pārstāvjus, ka plāno rekonstruēt būvi kā viesnīcas un kafejnīcas ēku pēc arhitektu biroja SIA “Rigers” izstrādāta projekta.

Rīgas būvvalde departamentu informēja, ka 26.maijā Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji apsekoja būvi un konstatēja, ka sākta tās atjaunošana un tikuši veikti būvdarbi bez būvatļaujas.

Īpašuma departamenta darbinieki 30.jūnijā atkārtoti vizuāli apsekoja būvi un konstatēja, ka tās vizuālais stāvoklis kopš departamenta darbinieku vizuālās apsekošanas šā gada martā nav uzlabojies, kā arī īpašniece pieļauj būtiskus bojājumus ēkas jumta konstrukcijās.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl