Kritizē valdības lēmumu budžetu ”lāpīt” uz lielo algu saņēmēju rēķina

1 komentārs

Asu kritiku izpelnījusies valdības apņemšanās – nākamā gada budžetu lāpīt uz lielo algu saņēmēju rēķina, ieviešot tā saukto solidaritātes nodokli. Pret to kategoriski iebilst arodbiedrības un darba devēju organizācijas, ar kurām šodien valdība apsprieda nākamā gada valsts budžeta veidošanu. 

Valdība plāno nākamgad ieviest jaunu darbaspēka nodokli. Tas nosaukts par solidaritātes nodokli. Ar to iecerēts aplikt lielās algas, un nodokļa likme būtu līdzvērtīga sociālās apdrošināšanas iemaksām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai lielo algu saņēmējiem no budžeta nebūtu jāizmaksā tūkstošos mērāmas pensijas un pabalsti, savulaik tika ieviesti sociālo iemaksu griesti. Iemaksas jāveic no algas, kas nepārsniedz četrus tūkstošus eiro mēnesī.

Arī nākamgad šie griesti tiek saglabāti, taču tagad ierosināts ar nodokli aplikt arī atlikušo algas daļu, kas pārsniedz četrus tūkstošus. Tas arī ir “solidaritātes nodoklis”.

Tas jāievieš, lai nodokļu sistēmu padarītu taisnīgāku, saka finanšu ministrs.

Algas virs četriem tūkstošiem eiro saņem nepilni pieci tūkstoši strādājošo. Saskaņā ar Finanšu ministrijas prognozēm “solidaritātes nodoklis” valsts budžetu papildinātu par vairāk nekā 40 miljoniem. Tā būtu lielākā ieņēmumu pozīcija no nākamgad plānotajām nodokļu izmaiņām.

Nevis solidaritāte, bet kroplība. Tik skarbi jauno nodokli kritizē darba devēji un arodbiedrības, iebilstot pret budžeta lāpīšanu uz lielo algu saņēmēju rēķina.

Valdības sociālie partneri ir gatavi atbalstīt solidaritātes nodokli vien tādā gadījumā, ja no šīm iemaksām tiktu veidots lielās algas saņēmēja pensijas uzkrājums, nevis finansēts caurums valsts budžetā.

Valdības vadītāja turpinās meklēt kompromisus ar sociālajiem partneriem, bet no ieceres ieviest “solidaritātes nodokli” viņa nav gatava atteikties.

Tikmēr sociālie partneri atgādina, ka šā nodokļa ieviešana ir pretrunā ar valdības solījumu – darbaspēka nodokļus samazināt, nevis celt.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Visi normālie cilvēki maksā nodokļus no nopelnitās algas pēc konkrētiem likumiem, izrādās,kam alga lielāka par četriem tūkstošiem, no daļas savas algas nodoklus nemaksāja, tagad būs jāmaksā no visas.Kāda tur solidaritāte, tikai godīgums.Kādreiz arī ministru kungi un kundzes kaut ko ierauga.Varbūt ieraudzīs arī, kā nelaist kontrabandu pāri robežai un nodokļu nemaksātājus vispār...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl