Komentāri

Pedagogu algu publiskošana internetā esot pirmais solis ceļā uz ilgi gaidīto algu reformu, uz kuru uzstāj arī paši pedagogi. Tomēr skolotāju vidū šī iecere izraisījusi asu pretreakciju, kritiķi uzskata, ka tas tikai pazeminātu skolotāju profesijas prestižu un sakūdītu sabiedrību pret tiem skolotājiem, kuri vairāk strādā un vairāk saņem.

Negatīvu atzinumu par šo iniciatīvu valdībai sagatavojusi arī pedagogu arodbiedrība, tā uzskata, ka algas varētu publicēt, taču nenorādīt vārdus un uzvārdus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā ziņots, Izglītības likuma grozījumi paredzētu internetā publicēt pedagogu vārdu un uzvārdu, amatu, kā arī saņemtās algas apmēru. Grozījumu anotācijā uzsvērts, ka “demokrātiskas valsts pārvaldes funkcionēšanas neatņemama pazīme ir tās pārskatāmība un informācijas par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu pieejamība”. Tāpēc, lai nodrošinātu valsts budžeta mērķdotācijas valsts, pašvaldību un privātpersonu dibināto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai, izlietojuma pārskatāmību, kontroli un sabiedrības informētību, būtu jāpublisko pedagogu algas.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība pagaidām neizprot šāda piedāvājuma mērķi un cer sagaidīt skaidrojumu, kāpēc tas būtu nepieciešams.

Valdība plāno janvārī vērtēt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus Izglītības likumā.

Lasi vēl