Komentāri

Kristieši centīsies vairot sabiedrības ticību un garīgumu pasaules krīžu pārvarēšanai – tā šodien Tezē kopienas preses konferencē paziņoja baznīcu vadītāji.

Latvijas Romas katoļu baznīcas metropolīts-arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs norādīja, ka gatavošanās Tezē kopienas uzņemšanai Rīgā atgādināja par padomju laiku atstātajām pēdām cilvēkos. Tomēr Latvijas sabiedrība, galu galā, pierādījusi atvērtību un viesmīlību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tad, kad mēs sākām uzrunāt sabiedrību kopā – laicīgā un garīgā vara, un nevalstiskās organizācijas, un pieslēdzās arī žurnālisti – tad mēs kopīgiem spēkiem izsitām cauri to mūri, tādu nevēlēšanās atvērt savas mājas. Un šobrīd pat vairāk pieteikumu uzņemt svētceļniekus nekā iespēju viņiem tos piegādāt.

Tezē kopienas vadītājs brālis Aloīzs sacīja, ka pašlaik Rīgā piedzīvojam viesmīlības skaistumu. Viņš norādīja, ka ar Tezē pulcēšanos kopā kristieši vēlas dot signālu baznīcu galvām, ka nepieciešams pievērsties lielākai vienotībai starp baznīcām.

Tezē Eiropas Jauniešu tikšanās Rīgā norisinās no 28. decembra līdz 1. janvārim. Rīgā ieradušies 15 tūkstoši Tezē jauniešu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl