Kriminālvajāšanai nodod lietu par karošanu Austrumukrainā

0 Komentāru
Kriminālvajāšanai nodod lietu par karošanu Austrumukrainā
FOTO: LETA

2016. gada 30. maijā Drošības policija nodeva Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu saistībā ar prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā ārvalstīs.

Drošības policija jau informēja, ka šā gada 25. janvārī uzsāka kriminālprocesu pret vienu personu par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrumukrainā.

Kriminālprocess uzsākts par iespējamu iesaistīšanos nelikumīgo kaujinieku grupējumā, kas cīnās pret Ukrainas varas iestādēm. 2016. gada 1. februārī šai personai tika piemērots aizdomās turētā statuss.

Minētā persona tika aizturēta pēc atgriešanās Latvijā, un tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Izvērtējot kriminālprocesa gaitā iegūtos pierādījumus, procesa virzītājs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi, lai uzsāktu kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par prettiesisku piedalīšanās bruņotā konfliktā ārvalstīs pazīmēm.

Šis ir pirmais gadījums, kad kāda persona ir atzīta par aizdomās turēto par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko paredzēta kriminālatbildība.

Drošības policija atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņa vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

0 Komentāru