Kriminālvajāšana netraucē Loginovam saglabāt amatu Rīgas brīvostā

0 Komentāru
Kriminālvajāšana netraucē Loginovam saglabāt amatu Rīgas brīvostā
FOTO: LETA

Apsūdzības par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu nav par pamatu, lai no amata atbrīvotu Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu, – tā šodien lēma brīvostas valde, kurā strādā arī četri Ministru kabineta iecelti pārstāvji.

Brīvostā pretēji valstī krīzes brīdī noteiktajam izmaksātas prēmijas, un, lai arī brīvostai ļauts ziedot tikai valstij, finanšu līdzekļi dāvināti arī sabiedriskām organizācijām, tā liecina neoficiāla informācija.

Par nodarīto zaudējumu apmēru ļauj spriest Valsts kontroles secinājumi, ka brīvostā nelietderīgi iztērēts pusmiljons eiro. Tikmēr prokuratūra šādu informāciju nesniedz, bet 12. oktobrī pret Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu un viņa vietnieku Aigaru Pečaku sāka kriminālvajāšanu.

Šodien, mēnesi vēlāk, sanāca brīvostas valde, lai lemtu, vai augstās amatpersonas, kuras apsūdzētas ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā, var turpināt ieņemt amatu.

Rīgas brīvostas valde prokuratūras sniegto informāciju vērtēja aptuveni stundu. Lēmums, ka pārvaldniekam un viņa vietniekam jāsaglabā amats, tika pieņemts vienbalsīgi.

Prokuratūra brīvostas valdi informējusi par pantu, pēc kura celta apsūdzība, kā arī par faktu, ka abiem apsūdzētajiem nav piemērots drošības līdzeklis, kas ierobežo amata ieņemšanu.

Atbrīvošana no amata, pamatojoties tikai uz šiem faktiem, varētu pārkāpt Darba likumu, bija noprotams no brīvostas valdes priekšsēdētāja, kurš nenoliedza, ka iepriekš atbrīvojis no amata cilvēkus arī situācijās, kurās tikai sākts kriminālprocess.

Prēmijas maksātas par veiksmīgiem ostas darba rezultātiem, un arī veiktie ziedojumi Japānas zemestrīcē cietušajiem un Jūrniecības koledžai šaubas neradot, par konkrētākām detaļām jau runāja Rīgas mērs.

Tikmēr pats Loginovs runāt ar žurnālistiem nevēlējās, aizbildinoties, ka parakstījies par informācijas neizpaušanu.

Brīvostas valde sola sekot līdzi lietas virzībai. Tikmēr prokuratūra atturas prognozēt, kad lieta varētu nonākt tiesā. Par izvirzītajām apsūdzībām draud cietumsods līdz astoņiem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, atņemot tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem ieņemt amatu.

0 Komentāru