Kriminālprocesam saistībā ar Rīgās domi būs “taustāms” rezultāts, pārliecināts ir VDD priekšnieks

2 komentāri
Kriminālprocesam saistībā ar Rīgās domi būs “taustāms” rezultāts, pārliecināts ir VDD priekšnieks
KASPARS KRAFTS, F64

Kolēģi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir veikuši ļoti efektīvu darbu, ir sākti vairāki kriminālprocesi saistībā ar notiekošajiem ekonomiskajiem procesiem Rīgas domē, un esmu pārliecināts, ka tie noslēgsies ar “taustāmu” rezultātu, – tā intervijā “900 sekundēm” norādīja Valsts drošības dienesta (VVD) priekšnieks Normunds Mežviets.

Viņš piebilda, ka VVD arī savas kompetences ietvaros seko līdzi Rīgas domē notiekošajam. Uz domes darbībām VVD raugās no nacionālās drošības aspekta, viņš atzīmēja.

Mežviets arī atklāja, ka VVD lietvedībā patlaban ir tikai viens kriminālprocess saistībā ar Rīgas domi. Tas saistīts ar nacionālo naidu izraisošu skrejlapu izplatīšanu.

Kā vēstīts, februāri VVD no Valsts policijas saņēma kriminālprocesu par iespējamu nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu saistībā ar skrejlapām, kas tika izplatītas pirms Rīgas Rātslaukumā notikušā partijas “Saskaņa” mītiņa. Pasākums tika rīkots Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) atbalstam.

Sociālajos tīklos izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem tika izplatītas lapiņas, kurās redzams Ušakovs, ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri uz kuru ķiverēm kāškrusta vietā attēlots logo, kas ir līdzīgs nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK logo. Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu: “Tāpēc, ka krievs.”

Ušakovs aģentūrai iepriekš norādījis, ka šis nav “Saskaņas” izplatīts aicinājums. Atbalsta pasākums tika noorganizēts pēc Ušakova dzīves vietā veiktās kratīšanas saistībā ar “Rīgas satiksmes” korupcijas kriminālprocesu.

Uzrunājot protestētājus, Ušakovs norādīja, ka nav veicis nekādas prettiesiskas darbības, tāpēc viņam nav pamata baidīties.

Intervija ar Normundu Mežvietu

2 komentāri