Kriminālpolicija: Bunkus iepriekš bija ziņojis par sev izteiktiem draudiem

4 komentāri

Trešdienas rītā noslepkavotais maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus pirms diviem gadiem vērsies policijā ar iesniegumu par sev izteiktiem draudiem un par to iepriekš sākts kriminālprocess – tā žurnālistiem paziņoja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Komentējot trešdienas rītā notikušo slepkavību, Grišins norādīja, ka nozieguma laikā izmantots  “Volkswagen” auto ar kravas kasti, kas pārsegta ar brezenta tentu. Pēc tam šī automašīna pamesta un sadedzināta.

Policijas pārstāvis norādīja, ka uzbrukumā izmantots automātiskais ierocis, taču kāds, vēl pagaidām precīzāk nevarēja komentēt. Viņš norādīja, ka slepkavību pastrādājuši vismaz divi šāvēji.

Lasi vairāk: Kas bija nogalinātais maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus?

“Pēc rokraksta, tas ir iepriekš plānots noziegums. Uzskatām, ka šeit ir darbs ar organizēto noziedzību, norādīja Grišins. Uz jautājumu, vai fakts, ka noziegumus noticis tik tuvu policijas ēkām, neliecina par sava veida visatļautību, viņš atbildēja noliedzoši. Grišins arī norādīja, ka nozieguma izdarīšanas vietā parasti apgrozās mazāk cilvēku.

Policija ierosinājusi kriminālprocesu pēc 116. panta un tai piesaistīti labākie izmeklētāji. Likumsargi lūdz sabiedrības palīdzību un aicina pieteikties lieciniekus, kuri redzējuši slepkavību vai arī brīdi pēc tam, pievēršot uzmanību arī sadegušajam auto.

Viena no galvenajām versijām šobrīd ir tāda, ka tā bijusi iepriekš rūpīgi izplānota slepkavība, kas saistīta ar Mārtiņa Bunkus profesionālo darbību. Par notikušo noziegumu ir arī vairākas apakšversijas un katra no tām tiks atstrādāta, norāda Grišins.

Uzņemtajās fotogrāfijās pēc slepkavības bija redzams, ka nogalinātais atrodas ārpus savas automašīnas. Policija gan pagaidām nesniedza atbildi uz neatbildēja uz jautājumu, kāpēc tas noticis.