Komentāri
Krieviju interesē sadarbība ar bijušajiem čekistiem, informē Drošības policija
FOTO: LETA

Pagājušajā gadā bija vērojama Krievijas specdienestu interese par sadarbību ar bijušajiem čekistiem Latvijā un cilvēkiem, kas atbalsta Krievijas īstenoto tautiešu politiku. Tā savas darbības gada pārskata publiskajā daļā norādījusi Drošības policija (DP).

Interese par šīm personām saistīta gan ar informācijas iegūšanu, gan ietekmes pozīciju veidošanu, gan iesaistīšanu informatīvajās operācijās pret Latviju, kā arī Eiropas Savienību (ES) un NATO.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn joprojām galvenos pretizlūkošanas riskus Latvijā radīja Krievijas specdienesti – Federālais drošības dienests, Ārējās izlūkošanas dienests, kā arī Krievijas Bruņoto spēku ģenerālštāba Galvenā izlūkošanas pārvalde. Pērn lielu Krievijas specdienestu interesi raisīja gan Latvijas prezidentūra ES Padomē, gan citi sabiedriski politiskie un ekonomiskie procesi. Joprojām viens no galvenajiem Krievijas specdienestus interesējošās informācijas iegūšanas avotiem ir Latvijas iedzīvotāji, kuri apmeklē Krieviju.

Vairumā gadījumu iztaujāšana aprobežojas ar vispārēja rakstura informācijas iegūšanas aktivitātēm, tomēr šādas intervijas tiek izmantotas arī potenciālo vervēšanas kandidātu atlasei.

Paaugstinātas vervēšanas riskiem pakļautas ar valsts vai pašvaldību institūcijām saistītas amatpersonas, Latvijas komersanti, kuriem ir biznesa intereses Krievijā, arī jaunieši, kuri dodas studēt uz Krievijas augstskolām.

Pagājušajā gadā turpinājās arī pret Latviju vērstas informācijas operācijas, kurās bija iesaistīti Krievijas specdienesti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl