Krieviju interesē sadarbība ar bijušajiem čekistiem, informē Drošības policija

Komentāri
Krieviju interesē sadarbība ar bijušajiem čekistiem, informē Drošības policija
FOTO: LETA

Pagājušajā gadā bija vērojama Krievijas specdienestu interese par sadarbību ar bijušajiem čekistiem Latvijā un cilvēkiem, kas atbalsta Krievijas īstenoto tautiešu politiku. Tā savas darbības gada pārskata publiskajā daļā norādījusi Drošības policija (DP).

Interese par šīm personām saistīta gan ar informācijas iegūšanu, gan ietekmes pozīciju veidošanu, gan iesaistīšanu informatīvajās operācijās pret Latviju, kā arī Eiropas Savienību (ES) un NATO.

Pērn joprojām galvenos pretizlūkošanas riskus Latvijā radīja Krievijas specdienesti – Federālais drošības dienests, Ārējās izlūkošanas dienests, kā arī Krievijas Bruņoto spēku ģenerālštāba Galvenā izlūkošanas pārvalde. Pērn lielu Krievijas specdienestu interesi raisīja gan Latvijas prezidentūra ES Padomē, gan citi sabiedriski politiskie un ekonomiskie procesi. Joprojām viens no galvenajiem Krievijas specdienestus interesējošās informācijas iegūšanas avotiem ir Latvijas iedzīvotāji, kuri apmeklē Krieviju.

Vairumā gadījumu iztaujāšana aprobežojas ar vispārēja rakstura informācijas iegūšanas aktivitātēm, tomēr šādas intervijas tiek izmantotas arī potenciālo vervēšanas kandidātu atlasei.

Paaugstinātas vervēšanas riskiem pakļautas ar valsts vai pašvaldību institūcijām saistītas amatpersonas, Latvijas komersanti, kuriem ir biznesa intereses Krievijā, arī jaunieši, kuri dodas studēt uz Krievijas augstskolām.

Pagājušajā gadā turpinājās arī pret Latviju vērstas informācijas operācijas, kurās bija iesaistīti Krievijas specdienesti.

Lasi vēl