Krievijas vēstnieks Lukjanovs: Incidenta pie vēstniecības mērķis ir kaitēt abu valstu attiecībām

Pievienot komentāru

Notikušais incidents pie Latvijas vēstniecības Krievijā tika sarīkots, lai kaitētu Latvijas un Krievijas attiecībām, – tā raidījumam “LNT Ziņas” ceturtdien, 10. maijā, pēc tikšanās ar Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču norādīja Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs.

“Mūsu viedoklis pilnībā sakrīt ar Latvijas Ārlietu ministrijas viedokli. Piekrītu ministram, ka tā ir provokācija. Turklāt to ir īstenojuši aktīvisti, kuri pārstāv Krievijā aizliegto nacionālboļševiku partiju. Tā ir galēji radikāla politiska organizācija, kura Krievijā darbojas nelegāli. Tas ir pašsaprotami, ka šīs prettiesiskās darbības ir mērķētas, lai mūsu attiecības ar Latviju tiktu kompromitētas,” sacīja vēstnieks Lukjanovs.

“LNT Dienas ziņas” ceturtdien vēstīja, ka pēc trešdien notikušā uzbrukuma Latvijas vēstniecībai Maskavā Krievijas vēstnieks ceturtdien pusdienlaikā ieradās Latvijas Ārlietu ministrijā sniegt paskaidrojumus. Latvija Krievijai iesniedza notu, pieprasot nodrošināt mūsu diplomātiskās pārstāvniecības drošību un neaizskaramību.

Jau vēstīts, ka trešdien vakarā notika uzbrukums Latvijas vēstniecībai Maskavā, kura laikā vairāki vandaļi ar dūmu svecēm un signālraķetēm apmētāja vēstniecības ēku. Uzbrukuma laikā viens no likumpārkāpējiem ar melnas krāsas baloniņu mēģināja appūst vēstniecības ēkas sienu, taču paspēja uzrakstīt tikai burtu ”S”.