Krievijas Valsts domē apsver sankcijas pret Latvijas politiķiem, kas atbalsta 16. marta pasludināšanu par atceres dienu

56 komentāri
Krievijas Valsts domē apsver sankcijas pret Latvijas politiķiem, kas atbalsta 16. marta pasludināšanu par atceres dienu
Foto: LETA

Krievijas parlamenta apakšpalātā Valsts domē apsver iespējas noteikt sankcijas pret tiem Saeimas deputātiem, kas atbalsta 16. marta noteikšanu par latviešu karavīru atceres dienu, jo, pēc Krievijas deputātu domām, tā būtu nacisma glorificēšana.

Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Čepa laikrakstam “Izvestija” sacījis, ka “šādiem soļiem ir negatīva ietekme uz visu Eiropu”.

“Nacistiskās ideoloģijas popularizēšana var izraisīt ļoti smagas sekas. Pret tādiem politiķiem, kuri provocē naidu, ir jānosaka stingras sankcijas,” teica Čepa.

“Uz to ir jāreaģē ne tikai Krievijai, bet visai starptautiskajai sabiedrībai. Mūsu komiteja seko situācijai un neatstās to bez ievērības,” uzsvēra Krievijas deputāts.

Viņaprāt, personām, pret kurām būtu noteiktas šīs sankcijas, varētu aizliegt iebraukt Krievijā un tām nedrīkstētu būt bankas konts Krievijā.

Arī Valsts domes komitejas Neatkarīgo valstu sadraudzības, Eirāzijas integrācijas un sakaru ar tautiešiem jautājumos priekšsēdētājs Leonīds Kalašņikovs paudis atbalstu šādu sankciju ieviešanai. “Uzskatu, ka ir gan jānosaka sankcijas, gan jāizmanto ekonomiskās sviras,” laikrakstam “Izvestija” sacīja Kalašņikovs.

Viņš pauda viedokli, ka viens no sankciju pasākumiem varētu būt kravu tranzīta caur Latviju ierobežošana.

Kalašņikovs piebilda, ka Krievijas Valsts dome varētu arī pieņemt paziņojumu, kurā Latvijas Saeimai tiktu pieprasīts atteikties no bijušo leģionāru godināšanas.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien noraidīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ierosinājumu 16.martu noteikt par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu.

Likumprojektu atbalstīja 21 VL-TB/LNNK deputāts, pret bija 23 “Saskaņas” deputāti un “Vienotību” pārstāvošie parlamentārieši Veiko Spolītis un Inese Lībiņa-Egnere.

Savukārt 31 politiķis balsojumā atturējās, bet 11 nebalsoja.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi – ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi – ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

56 komentāri