Komentāri
Krievijas un Ukrainas karogi praidā plīvoja kopā ar vienu mērķi – cilvēktiesības
FOTO: Uldis Āboliņš, LNT

Seksuālo minoritāšu atbalsta gājiens pa Rīgas centra ielām pārspējis organizatoru cerēto. Plānoto divu tūkstošu vietā praidā no visas Eiropas devās pieci tūkstoši cilvēku, tostarp no 11 ārvalstu vēstniecībām. Eiropraida rīkotāji vērtē – pirmo reizi drosmi saņēmuši tik daudz cilvēku no pašas Latvijas.

Daudziem bijusi drosme tieši šodien publiski atklāt savu seksuālo orientāciju. Ar plakātiem rokās seksuālās minoritātes un viņu atbalstītāji aicināja politikas veidotājus veicināt lielāku vienlīdzību, salīdzinot ar heteroseksuālām personām.

Eiropraida dalībnieks Tomass

Mēs neprasām privilēģijas, mēs prasām tiesības, jo privilēģijas būtu tad, ja mēs nemaksātu nodokļus kā baznīca nemaksā, bet mēs vienkārši gribam līdztiesību.

Sākoties gājienam, sākās arī praida pretinieku klaji negatīvie izsaucieni.

Praida gājiena dalībnieku noskaņojumu tas nemazināja. Uz rupjībām viņi atbildēja ar laipnību.

Gājiena rīkotāji uzsver, ka Eiropraids ir liels lūzuma punkts Latvijas sabiedrībā. Šoreiz gājienam bija pievienojušies daudz vairāk heteroseksuālu cilvēku un tradicionālās ģimenes ar bērniem.

Eiropraida skatītāji Edīte un Voldemārs

Jā, man patīk, jo pirmo reizi jūtos kā Eiropas cilvēks. Un nevajag nosodīt, jo Dievs būt tikai soģis, pārējais, lai ir cilvēku ziņā, lai miers un saticība. – Laikam pārsteidzošs tas jūsu viedoklis, ņemot vērā, ka pārējie jūsu vecuma cilvēki būtu ļoti nosodoši. – Viņi nav izauguši līdz tam līmenim. Man no laika gala patīk.

Eiropraidu politiskiem saukļiem izmantoja no Krievijas un Ukrainas atbraukušās seksuālās minoritātes, kurām pašu mājās iziešana ielās labākajā gadījumā beigtos roku dzelžos. Krievijas un Ukrainas karogi praidā plīvoja kopā ar vienu mērķi – cilvēktiesības. Ar skaudību novērtēta vārda un pulcēšanās brīvība Latvijā.

Eiropraida dalībnieki no Rietumeiropas valstīm uzsver, ka tā atšķirība starp Rīgu ir faktā, ka, piemēram, policisti un drošības spēki, nevis sargā šeit gar malām, bet paši piedalās gājienā.

Kā piemēru saviem Latvijas kolēģiem to centās parādīt uniformās tērptie Zviedrijas policisti.

Eiropraida dalībnieks, Zviedrijas policists Martins

Pēdējos gados Zviedrijas policijas augstākā vadība ir sākusi doties praida gājienos. Tā ir ziņa homoseksuālajiem policistiem, ka viņiem nav jākaunas par sevi.

Bet, lai aicinātu arī darba devējus nešķirot cilvēkus viņu seksuālās orientācijas dēļ, pirmo reizi gājienā Rīgā devās mūsdienīgi domājošos uzņēmumu darba kolektīvi.

Lasi vēl