Komentāri

Uz karstām pēdām pēc bijušā Saeimas deputāta Alekseja Holostova ”spiegu skandāla”, Krievijas televīzijas metušās meklēt citus rietumu spiegus no Latvijas. Šoreiz Kremļa kontrolētais Pirmais kanāls pārraidījis sižetu, kurā doti visai tieši mājieni, ka pretrunīgi vērtētās reliģiskās organizācijas Jaunā paaudze līderis Aleksejs Ļedjajevs esot saistīts ar Ukrainas oranžo revolūciju un ASV specdienestiem.

Viņš pats šādus apgalvojumus gan kategoriski noliedz un sola vērsties tiesā pret Krievijas televīziju.

Latvijā dibinātā pretrunīgi vērtētā reliģiskā organizācija Jaunā paaudze savu darbību aktīvi izvērš citās bijušās Padomju Savienības valstīs, tostarp Krievijā. Pēdējā laikā tā īpaši aktīva kļuvusi tieši Krievijas Stavropoles apgabalā.

Krievijas 1. kanāls meties to atmaskot kaitniecībā. Nesen pārraidītā sižetā sektas līderis Aleksejs Ļedjajevs ierindots starp pretkrieviskajiem spēkiem.

Izskanēja arī eksotiskāki pārmetumi par  ”bordeļu” uzturēšanu un nelegālu biznesu. Jaunā paaudze arī esot izvērsusi aktīvu darbību tieši Ukrainas revolūcijas laikā.

Izskan arī mājieni, ka Ļedjajeva Jaunā paaudze izmantojot ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes metodes.

Te gan jāatzīmē – kaut pasludināšana par Rietumu spiegu ir jaunums, Ļedjajevs, kurš sevi uzskata par protestantu sludinātāju, pareizticīgajā Krievijā jau labu laiku nav gaidīts viesis.

Zināms, ka viņam šajā valstī iebraukšana liegta jau vismaz desmit gadus. Ļedjajevs ir sašutis par Krievijas televīzijā izteiktajiem apgalvojumiem.

”Novembra beigās mēs svinēsim 25 gadu jubileju, un, visticamāk, kādam ļoti sagribējās izbojāt mums šos svētkus. Man ir pat ne tik daudz aizvainojoši, kā kauns, ka Krievijā joprojām tiek praktizēta Gēbelsa ideoloģija – jo baisāki meli, jo vieglāk cilvēkiem tiem noticēt. Es uzskatu, ka tā ir absurda un muļķīga provokācija,” atzina reliģiskās organizācijas Jaunā paaudze līderis Aleksejs Ļedjajevs.

Viņš apgalvo, ka šī ziņa esot izzīsta no pirksta un mājieni par viņa saistību ar kādas valsts specdienestiem esot pielīdzināmi anekdotei. Tādēļ Jaunā paaudze sola pret Pirmo kanālu vērsties tiesā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl