Krievijas tauta nav pelnījusi tādu Krieviju, kāda tā ir tagad – saka bijušais ASV vēstnieks NATO

6 komentāri
Krievijas tauta nav pelnījusi tādu Krieviju, kāda tā ir tagad – saka bijušais ASV vēstnieks NATO
EPA/LETA

“Krievija ir kaimiņš un liela valsts, un mēs vēlamies vislabāko Krievijas tautai – lai krievi dzīvotu plaukstošā, brīvā valstī, kuras iedzīvotāji paši var izvēlēties valsts vadību un kur viņiem ir labas nākotnes izredzes. Taču pašlaik Krievija tāda nav, tur ir autoritatīvs režīms, kur Vladimirs Putins ierobežo oponentus, NVO, brīvos medijus. Tā nav Krievija, kādu ir pelnījusi Krievijas tauta,” tā intervijā raidījumā 900 sekundes pauda bijušais ASV vēstnieks NATO Kurts Volkers.

“Turklāt Krievija ir ļoti agresīva valsts – tā ir iebrukusi Gruzijā, Ukrainā, pievienojusi sev Krimu, un tā draud daudzām valstīm sev kaimiņos un ielido gaisa telpā. Kamēr Krievija nemainīsies, mums jābūt tam gataviem,” sacīja Volkers.

Atgādināsim, – NATO dibināta 1949. gadā, un Latvija organizācijai pievienojās 2004. gadā. NATO izveidoja ASV, Kanāda un 10 Eiropas valstis ar mērķi atturēt un, ja vajadzēs, atvairīt PSRS uzbrukumu kādai no dalībvalstīm. Laika gaitā NATO pievērsās arvien jauniem draudiem – terorismam, kiberuzbrukumiem, enerģētikas drošības problēmām.

Video!

6 komentāri