Krievijas propagandu izjūt arī Latvijas tūrismā

0 Komentāru
Krievijas propagandu izjūt arī Latvijas tūrismā
LETA

Daļa Latvijas tūrisma nozarē strādājošo kopš notikumiem Ukrainā izjūt Krievijas pusē tiražētās propagandas sekas – tūristi uz šejieni nereti brauc dažādu stereotipu varā. Citi nozares profesionāļi savukārt secina, ka krievu tūristi pamazām atsāk vairāk ceļot.

Notikumu saasināšanās Ukrainā un Krimas aneksija pēdējo gadu laikā Krievijas pusē veicinājusi propagandu, kas atbalsojas arī Latvijas tūrisma nozarē – to LNT ziņām apliecina Tūrisma gidu asociācijas prezidents. Viņš stāsta, ka dažkārt Latvijas gidiem nākas lauzt krievu tūristu greizos priekšstatus par attieksmi un situāciju šajā robežas pusē.

Latvijas Tūrisma gidu asociācijas prezidents Vijtauts Brūvelis norāda: “Ja šie cilvēki, piemēram, ir no tālām Krievijas nomalēm, kaut kur no Tjumenas, tad skaidrs, ka viņš varbūt atbrauc šeit un ir pārsteigts, cik te ir laipni cilvēki, cik labi strādā, un ka nekādu naidu pret Krieviju vai krievu cilvēkiem šeit nav. Viņi pārsteigti saka – vai, cik pie jums ir labi, cik te ir mierīgi”.

Piesardzīgi par šo jautājumu izsakās arī tūrisma aģentūras Tez Tour gidu pārstāvis Rinalds Jankovskis, kurš novērojis, ka tūristi no Krievijas kļuvuši uzmanīgāki, tomēr to skaits pēdējā laikā mūsu valstī atkal aug.

“Teiksim tā – kādi 5% labākajā gadījumā no tiem tūristiem viņiem tas jautājums izskan tāds – kāda te ir attieksme pret viņiem, vai viņi varēs krieviski runāt. Varbūt, ka viņi ir kaut kur dzirdējuši kaut kādu informāciju, visdrīzākais,” stāsta Jankovskis.

Citā tūrisma aģentūrā norāda, ka ar propagandu nekādā veidā nav saskārušies, bet vairāk izjutuši ekonomiskās situācijas radītās sekas. Tomēr no februāra pieprasījums no Krievijas puses esot audzis, tiesa, vēlmju grozs kļuvis pieticīgāks.

“Atpūsties tāpat brauc, viņi vienīgais rezervē ļoti daudz tagad pa tiešo caur online rezervācijas sistēmām, caur viesnīcām, tādā veidā mēģinot varbūt arī kaut ko noekonomēt. Viņi vairs neskatās piecu zvaigžņu viesnīcas, varbūt skatās četras zvaigznes, bet tāpat Rīga, Jūrmala, Sigulda paliek topā,” norāda tūrisma aģentūras Baltic Travel Group pārstāve Gaļina Bukovska.

Savukārt pieredzējušais gids Arturs Valujevs LNT ziņām stāsta, ka darbā ir izjutis cita veida propagandu – izklāstot krievu tūristu grupām vēsturi, viņam pārmesta rusofobija, tāpēc ekskursijas ceļotājiem no Krievijas gids vairs nevada.

“Ziniet krieviem ir tāds izteiciens – glaudīt pa spalvai – viņiem patīk, ka par viņiem stāsta ļoti labas lietas, kas neatbilst patiesībai. Es esmu saskāries ar mūsu pašu – Latvijas gidiem, kas absolūti atskaņo Krievijas masu mediju viedokli tepat uz vietas,” stāsta Valujevs.

Nozares profesionāļi ir pārliecināti, ka atbildīgajām institūcijām būtu rūpīgāk jāseko līdzi ne tikai gidu sertifikācijas jautājumam, bet arī tam, ko gidi šeit uz vietas atbraucējiem stāsta, lai vienus mītus pēc mūsu valsts apciemošanas nepapildinātu jauni.

Video

0 Komentāru