Krievijas mediji ziņo, ka Jaunais vilnis pamet Jūrmalu

2 komentāri
Krievijas mediji ziņo, ka Jaunais vilnis pamet Jūrmalu
FOTO: LETA

Ceturtdien, 27. novembrī, Krievijas medijos izplatīta informācija, ka Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss Jaunais vilnis pamet Jūrmalu un to nolemts pārcelt uz citu vietu.

Izskanējusi informācija, ka šāds lēmums, visticamāk, pieņemts pēc aizvadītā konkursa notikumiem, kad Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs saistībā ar notikumiem Ukrainā melnajā sarakstā iekļāva Krievijas skatuves māksliniekus: Valēriju, Josifu Kobzonu un Oļegu Gazmanovu.

Šo personu iekļaušana melnajā sarakstā izpelnījās asu Krievijas amatpersonu kritiku.

“Neko citu, izņemot izbrīnu, šis lēmums neizsauc, un tā visa rezultātā, visdrīzāk, tiks nodarīti nopietni zaudējumi Jūrmalas ekonomikai, gadījumā ja Jaunais vilnis nolems no turienes pārcelties. Tas jau ir tuvu šādam lēmumam, jo Krievijas mākslinieki šādas pļaukas necietīs,” viesojoties Latvijā paziņoja Krievijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis.

“Rinkēvičs par personām “non grata” paziņoja tieši pirms konkursa atklāšanas, kad jau neko vairs nevarēja izdarīt, lai būtu skaļāk un sāpīgāk,” tā Rinkēviča paziņojumu komentēja konkursa organizators Igors Krutojs.

Viņš ir nobažījies, ka līdzīga rīcība varētu sekot arī turpmāk. No Krutoja teiktā arī noprotams, ka Latvijas Ārlietu ministrijai vajadzējis atvainoties par minēto mākslinieku iekļaušanu “melnajā sarakstā”, bet nekādu atvainošanos viņš neesot sagaidījis.

Konkursa prezidents arī uzskatījis par nepieciešamu pieminēt, ka Rinkēvičs vēlāk “iekļuva jaunajā valdībā, oficiāli paziņojot, ka viņš ir gejs”.

“Tā kā šis stāsts var atkārtoties arī nākamgad, šobrīd tiek izskatīts jautājums par konkursa “pārbraukšanu”,” sacīja Krutojs.

Iespējamo vietu vidū, kur varētu notikt konkurss Jaunais vilnis 2015, ir Krima, Kaļiņingrada, Soči, Baku un Kazaņa, viņš norādīja.

“Mēs izskatām visus variantus, un līdz gada beigām man ir jāpieņem lēmums, lai pietiktu laika pasākuma organizēšanai,” sacīja Krutojs.

Kobzons ziņu aģentūrai RIA Novosti” negatīvi izteicies par Jaunā viļņa pārcelšanas ieceri.

“Tā ir muļķība. Muļķība, jo Igors [Krutojs] nedrīkst to darīt. Viņu piespiež pārcelt. Tas ir zīmols, kuru viņš radīja pirms 14 gadiem, tas jau ir pazīstams zīmols, turklāt daudzās pasaules valstīs, un daudzi izpildītāji tiecas nokļūt šajā forumā. Bet viņš tagad mēģina…. lauzt šo konkursu. To nedrīkst darīt nekādā gadījumā,” ziņu aģentūrai akcentēja Kobzons.

Pilsētām, kas tiek minētas kā iespējamās rīkotājvietas, vajadzētu rīkot pašām savus konkursus, bet Krutojs būtu jāpieaicina konsultanta statusā, ieteica dziedātājs.

Izsakoties par Latvijas lēmumu liegt viņam iebraukšanu valstī, Kobzons sacīja: “Nu un kas, ka kādam atcēla, ka kādam vēl kaut ko atcels? Jaunajiem izpildītājiem taču neaizliedza braukt uz šo konkursu? Tas taču nav Kobzona vai Gazmanova konkurss, tas ir jauno izpildītāju konkurss. Kāpēc atņemt viņiem šādu iespēju?” vaicāja dziedātājs.

2 komentāri