Krievijas investori – Latvijas ekonomikas glābēji vai Putina spiegi?

0 Komentāru
Krievijas investori – Latvijas ekonomikas glābēji vai Putina spiegi?
FOTO: LETA

Šādu jautājumu trešdien, 12. novembrī, apsprieda konferencē par strīdīgajām uzturēšanās atļaujām, kādas Latvijā izsniedz trešo valstu pilsoņiem, kas te iegādājas īpašumus. Ar viedokļiem dalījās gan nekustamo īpašumu, gan nacionālās drošības un cilvēktiesību eksperti.

Tieši Krievijas pilsoņi līdz šim bija līderi termiņuzturēšanās atļauju pirkšanā. Tomēr līdz ar Krievijas agresiju Ukrainā ģeopolitiskais fons pamatīgi mainījās, līdz Saeimas vairākums oktobra beigās konceptuāli atbalstīja Nacionālās apvienības ideju apturēt atļauju tirdzniecību Krievijas pilsoņiem.

Latvijas Transatlantiskās organizācijas priekšnieks ir pārliecināts, ka šis bija pareizs solis, lai gan izskanējis viedoklis, ka īpašumus Latvijā pērk bagāti un izglītoti, tā sauktie ”labie” krievi.

Pretējs viedoklis ir sabiedriskās pētniecības centram Providus. Šķirot visus krievus pēc viena parauga neesot prātīgi.

Interesanti, ka pat no nekustamo īpašumu nozares pārstāvjiem izskan ideja, ka līdz ar termiņuzturēšanās atļauju projekta piebremzēšanos Latvijas ekonomika ilgtermiņā būs tikai ieguvēja.

Termiņuzturēšanās atļauju pircēji četru gadu laikā valsts ekonomikā ieguldījuši  iespaidīgu summu – aptuveni vienu miljardu eiro, liecina Iekšlietu ministrijas dati.

0 Komentāru