Krievijas eksperts: Baltija var gulēt mierīgi. Putins nedara neko tādu, ko no viņa sagaida

3 komentāri

Meli, iebiedēšana un stāsti par ienaidnieku pie robežām – tie ir ”vaļi”, uz kuriem balstās Vladimira Putina režīms Krievijā. Tā beigu tuvošanās esot neizbēgama, taču tas negarantējot, ka vietā nākšot kaimiņvalstīm labvēlīgāks režīms.

Kas un kāda ir Krievija pēc Krimas aneksijas un kāda ir tās ietekme uz Baltijas valstīm? Jaunāko pētījumu rezultāti apkopoti Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) rakstu krājumā ”Cietoksnis Krievija: politiskā, ekonomiskā un drošības situācija Krievijā pēc Krimas aneksijas un tās ietekme uz Baltijas valstīm”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lietuvas vadošais eksperts informācijas kara jautājumos Nerijus Maļukevičs uzskata, ka salīdzinājums ar cietoksni visprecīzāk raksturo mūsdienu Krieviju. Tās esot bailes no rusofobijas un ”ienaidnieka” pie robežām. Krievijas sociālās domas aptaujas ir kā spogulis tai informācijai, ar ko sabiedrība barota. Eksperts skaidro, ka līdz šim ir bijusi pietiekama izpratne, cik svarīga Putinam ir informācija, bet nav novērtēts, ka tas ir centrālais režīma elements.

Nerijus Maļukevičs, Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta pētnieks

Putins rada ilūzijas un mītus par ienaidniekiem un pēc tam pats veido politiku, uz tiem balstoties. Akadēmiski tas ir ļoti interesanti, politiski – bīstami, kā mediji Putina rokās kļuvuši par ģeopolitisku ieroci.

Arī Krievijas publicists un reģionālās politikas jautājumu eksperts Dmitrijs Oreškins TV3 atzīst, ka, dzīves līmenim pasliktinoties, Kremļa retorika tikai pieņemas spēkā. Uz jautājumu, cik ilgi tā var turpināties, viņš atbild, – Padomju Savienībā apstākļi bija vēl sliktāki, bet tā pastāvēja 70 gadus.

Baltija var gulēt droši

Kas attiecas uz militāriem draudiem Baltijai, publicists uzskata, ka baidīties ir lieki. Pirmkārt, tam trūkstot resursu, otrkārt, Baltija un Eiropa uzbrukumam ir gatavas, kas Krievijai nozīmētu pārāk lielus zaudējumus, un, treškārt, Putinam patīkot pārsteigumi.

Dmitrijs Oreškins, Krievijas reģionālās politikas jautājumu eksperts

Putins nekad nedara to, ko no viņa sagaida. Kad BBC parādīja filmu par uzbrukumu Latvijai, kļuva skaidrs, ka tas nekad nenotiks. Varbūt viņš izdomās ko citu ne mazāk nepatīkamu, taču Baltija var gulēt mierīgi.

Pēc APPC pētnieka Anda Kudora domām, cietoksnis uzbūvēts Krievijas iedzīvotāju prātos. Tas celts jau desmit gadus, kopš Putins atklāti paziņoja, ka PSRS sabrukums bija katastrofa.

Vienīgā atšķirība, ka mūsdienās cilvēki vairs nedzīvo informatīvā izolētībā aiz dzelzs priekškara un redz, kāda ir dzīve citur pasaulē. Šī iemesla dēļ Krievijas eksperts Oreškins pārmaiņas Kremlī prognozē jau tuvāko divu trīs gadu laikā. Tikai neesot garantiju, ka izmaiņas notiks pozitīvā virzienā.

Foto

Video

TOP komentāri

 • Gatis
  0 0 0

  Gatis

  Cienītajai Inai vajadzētu palūgt lai kāds no labvēļiem nopērk datoru ar garumzīmju funkciju... bet tur kur rodas šie aplamie viedokļi jau, laikam, garumzīmes nelieto... Pirms runāt par ārpolitiskiem jautājumiem - padzīvojiet vienu dienu Latgalē kā latvietis...ieejiet poliklīnikā un sasveicināties latviski vai latgaliski ar 10 rindā sēdošajā tantiņām, uzprasiet, kurš rindā pēdējais... atbilde būs - ņičivo ņepaņimaju, gavarice normaļno - ..... Vai arī ieejiet jebkurā autoservisā, jebkurā uzņēmumā un mēģiniet runāt latgaliski....visi apvainojas... Skaudri.. Pirms runāt par ārpolitiku, būtu jārunā par attieksmēm un attiecībām. Uz kādiem pamatiem tās varam būvēt? Uz abpusēju cieņu? Nesanāks, jo es cienot citus, ne sevi, runāju ar šiem dementajiem cilvēkiem viņu valodā, bet viņi cienot sevi un necienot mani - runā savā valodā... Valodas jautājumā esmu piekāpies par labu citiem kādas miljons reizes... Nu laikam pietiek. Un ko man ir izdarījusi ASV? No Krievijas ietekmes ciešam katru dienu un vairākas reizes dienā.. no ASV? Pamēģiniet naktī pastaigāties pa Latgales ielām un ceļā sastapt Jūsu sapņu zemes puišus treniņbiksēs... Ārprāts, cik aprobežotam jābūt cilvēkam, kas tic Krievijas meliem un propagandai...
 • Ina Fominova
  0 0 0

  Ina Fominova

  Cieniijamais raksta autor, vai esat aizmirsis teicienu par skabargu un baljkji? Ja nu kaadam kaads visu laiku censhas pieliist tuvaak robezhai, tad tieshi taa notiek Krievijai. ASV visaas iepeejamaas vietaas censhas izvietot savus tankus, brunjumashiinas, rakjetes, karaviirus u.c. Ne savaa valstii. Arii Latvijaa, Lietuvaa, Igaunijaa, visa Eiropaa, Aizkaukazaa. Visapkaart Krievijai. Bet nav tachu krievu tanku Meksikaa, Kanaadaa, vai ne? Tad, nu, sanjemiet, jel, kopaa savas domaashanas speejas, lai neteiktu skarbaak, un aojeedziet, ka lien jau arii ASV kaa uts virsuu Kievijai. Un amerikaanju shakaaliitis Latvija ar miilju praatu to atbalsta. Piemirstot, ka ASV ir taalu, bet Krievija bija, ir un muuzhiigi buus Latvijas kaiminjsh. Manupraat, ar kaiminjiem vajag sadziivot, Var izveidot draudziigas kaiminjatieciibas, kas abiem izdeviigi. Miers rada. Naids posta. Beidziet vienreiz postiit. Arii ar pildspalvas paliidziibu.
 • Homērs Simpsons

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl