Komentāri
Krievijas ĀM: Latvijas varas iestādes ar kratīšanām iebiedē iedzīvotājus
FOTO: LETA

Latvijas Drošības policijas (DP) rīcība, vēršoties pret savas valsts pilsoņiem, “kuri nav vienaldzīgi pret citu nelaimēm” un kuri sniedz humāno palīdzību bez pajumtes un iztikas līdzekļiem palikušajiem Ukrainas dienvidaustrumu iedzīvotājiem, ir kārtējā nepiedienīgā to iedzīvotāju iebiedēšanas akcija, kuri nepiekrīt oficiālajai Rīgas pozīcijai, kas “mazgā baltus” Kijevas varas iestāžu noziegumus.

Tā Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Aleksejs Lukaševičs komentējis janvāra vidū Rīgā un Rīgas reģionā DP veiktās kratīšanas biedrības GVD Baltija juridiskajā un faktiskajā adresē, kā arī tās dibinātāja Staņislava Bukaina un divu citu šīs biedrības biedru dzīvesvietās saistībā ar sākto kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu.

“Absurdās brīvprātīgajiem uzrādītās apsūdzības “terorisma atbalstīšanā” nerada šaubas par Latvijas specdienestu darbības politiskajiem motīviem,” izteicies Lukaševičs.

Kā ziņots, janvāra vidū notikušās kratīšanas veiktas kriminālprocesā, kas sākts saskaņā ar Krimināllikuma 88.2 pantu par publisku aicinājumu uz terorismu, Krimināllikuma 88.3 pantu par personas vervēšanu terora akta veikšanai un Krimināllikuma 233.panta 2.daļu par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas.

Vienlaicīgi DP veic tās rīcībā esošās informācijas pārbaudi par to, ka Bukains kopā ar diviem citiem biedrības GVD Baltija biedriem ir sniedzis atbalstu Benesam Aijo, kurš bija nolēmis caur Igauniju un Somiju doties uz Krieviju ar mērķi nokļūt Austrumukrainā.

Pērn, pamatojoties uz DP sniegtajām rekomendācijām, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) aizliedza visus biedrības GVD Baltija plānotos pasākumus Rīgā. Šī organizācija pērn Rīgas mikrorajonos sarīkojusi pasākumus, kuru laikā tika vākti ziedojumi humānās palīdzības sniegšanai Donbasam.

DP jau bija paziņojusi, ka izvērtē, vai GVD Baltijas, kas rīko ziedojumu vākšanu Ukrainas konfliktā cietušajiem, darbība atbilst Latvijas likumiem, jo publiski izskanējusī informācija liecina, ka šo ziedojumu vākšanas patiesais mērķis ir nevis atbalsta sniegšana cietušajiem civiliedzīvotājiem, bet gan kaujinieku grupējumiem, kas cīnās pret Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Iepriekš Rīgas rajonos notika organizācijas pasākumi, kas domē tika pieteikti ar mērķi “runāt ar cilvēkiem par jautājumiem, kas skar Latvijas attīstību un ekonomiku, nepieminot etniskos un vēstures jautājumus”, kā arī lai vāktu ziedojumus Ukrainas konfliktā cietušajiem bēgļiem. Šādi pasākumi dažādos rajonos tika pieteikti no 2014.gada 30.augusta. Pašvaldība šos pasākumus nebija tiesīga aizliegt, jo tie bija saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl