Komentāri
Krievijas agresija Ukrainā apdraud mieru visā Eiropā
FOTO: LETA

Krievijas īstenotā agresija Ukrainā apdraud mieru un stabilitāti visā Eiropas kontinentā un Krievija kārtējo reizi ir parādījusi savu divkosīgo nostāju, imitējot miera procesu, kas izrādījies par piesegu tās tiešai iesaistei tālākas karadarbības eskalācijā, pausts ceturtdien sagatavotajā Latvijas Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētājas un Ministru prezidentes kopīgajā paziņojumā.

“Latvija nosoda šo Krievijas īstenoto bruņoto iebrukumu Ukrainas teritoriju un mēs atzīstam, ka tā ir atklāta Krievijas agresija pret Ukrainas valstisko suverenitāti un  teritoriālo integritāti, kas grauj starptautisko tiesību pamatprincipus,” par amatpersonu paziņojumā pausto Latvijas Televīzijā teica Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tieši tāpēc Latvija atbalsta jautājuma tālāku steidzamu skatīšanu ANO Drošības padomē un citās starptautiskās organizācijās,” piebilda Āboltiņa.

Tāpat arī Latvijas augstākās amatpersonas paudušas aicinājumu nekavējoties pārtraukt bruņotu iebrukumu un ieroču nosūtīšanu uz Doņecku un Luhansku.

“Protams, šī situācija ir ļoti bīstama. (..) Tas, protams, tieši nedraud Latvijai ar tiešu agresiju, bet Latvija nevar nerēķināties un nereaģēt uz to, ka tik rupji tiek pārkāptas starptautiskās tiesības un praktiski mūsu kaimiņvalstī notiek nesankcionēta karadarbība,” klāstīja Saeimas priekšsēdētāja.

Viņa piebilda, ka Latvijā “cilvēki var justies droši”, ko nesenajā vizītē Rīgā vēlreiz uztvērusi Vācijas kanclere Angela Merkele, ka “situācijā, ja Latvijā draudēs tieša iejaukšanās, NATO līguma 5.pants mūs aizsargā. To apliecināja gan Vācija, gan ASV un NATO ģenerālsekretārs,” piebilda amtpersona.

Ceturtdien pēc Lietuvas pieprasījuma sasaukta ANO Drošības padomes ārkārtas sēde, reaģējot uz ziņām, ka Krievija Ukrainā iesūtījusi regulāro karaspēku, lai sniegtu atbalstu tur esošajām krievu algotņu un to vietējo līdzskrējēju bandām.

Sēde sāksies plkst.19 pēc Latvijas laika ANO galvenajā mītnē Ņujorkā.

“Krievijai tiks pieprasīts paskaidrot, kāpēc Ukrainā ir tās karaspēks,” žurnālistiem pavēstīja Lielbritānijas vēstnieks ANO Marks Grānts, kas pārstāv pašreizējo ANO Drošības padomes prezidējošo valsti. “Ir pilnīgi skaidrs, ka Krievijas regulārā armija tagad ir Ukrainā.”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl