Krievija vēlētos paklausīgu Latvijas valdību, uzskata “StratCom” direktors

0 Komentāru
Krievija vēlētos paklausīgu Latvijas valdību, uzskata “StratCom” direktors
Foto: LETA

“Krievija gribētu iegūt tādu valdību Latvijā, kas principā klausa Krievijas pamatinteresēm,” tā intervijā “900 sekundēm” sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra jeb “StratCom” direktors Jānis Sārts.

Viņš arī atzina, ka saistībā ar nākamajām Saeimas vēlēšanām var sagaidīt ārvalstu iejaukšanās mēģinājumus vēlēšanu kampaņās. Par to ir jādomā, bet nav bailēs jāsastingst, akcentēja eksperts un norādīja, ka jāapzinās riski, jāsagatavojas un par to jārunā ar sabiedrību.

“StratCom” direktors pieļāva, ka priekšvēlēšanu laikā var būt novērojami ārēji mēģinājumi sagraut atsevišķu politisku grupu imidžu, tomēr visvairāk esot jānodrošinās pret iespējamiem mēģinājumiem sagraut uzticību tam, ka vēlēšanas ir bijušas godīgas un rezultāti ir patiesi. Sārts uzsvēra, ka nosargāt sabiedrības uzticēšanos vēlēšanu rezultātiem ir visbūtiskāk, un viņš domā, ka tas arī tiks izdarīts.

Sārts vērtēja, ka Latvijas sabiedrība kopumā uz Eiropas fona ir pietiekami spējīga atpazīt viltus ziņas vai vismaz tai ir apjausma, ka viltus informācija pastāv.

NATO centra vadītājs atzīmēja, ka šonedēļ aizvadītajā “StratCom” konferencē eksperti diskutējuši un pauduši bažas, vai tehnoloģiju ietekmē nākotnē ārējā ietekme uz cilvēku politiskajiem lēmumiem būtiski neaugs un vai vispār pastāvēs cilvēku brīvā griba, jo arvien palielinās izpratne par to, kā cilvēki pieņem lēmumus un kā tos ietekmēt.

Saruna ar Jāni Sārtu

0 Komentāru