Komentāri
Krievija Latvijā varētu izvērst hibrīdkaru, paziņo Rasmusens
Foto: AFP/LETA

Krievija varētu sarīkot hibrīdkaru Baltijas valstīs, lai pārbaudītu NATO savstarpējās aizsardzības vienošanos, Lielbritānijas izdevumā Daily Telegraph piektdien norāda bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

“Šis nav stāsts par Ukrainu. Putins vēlas atjaunot Krieviju kā lielvaru tās agrākajās robežās,” sacījis Rasmusens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ir liela iespēja, ka viņš iejauksies Baltijā, lai pārbaudītu NATO līguma 5. pantu,” paziņoja Rasmusens. NATO 5. pants paredz kopīgu organizācijas dalībvalstu atbildi, ja kādai no dalībvalstīm tiek uzbrukts.

“[Krievijas prezidents Vladimirs] Putins zina, ka, ja viņš pāries sarkano līniju un uzbruks NATO dalībvalstij, viņš tiks sakauts. Būsim par to skaidri. Tomēr viņš ir eksperts hibrīdkarā,” teicis Rasmusens.

Rasmusens aicinājis arī palielināt finansējumu drošībai Eiropā, norādot, ka “situācija ir kritiska”.

“Lībijas krīzes laikā pārliecinājāmies, ka Eiropa ir pilnīgi atkarīga no ASV attiecībā uz lidmašīnu uzpildīšanu ar degvielu gaisā, bezpilota lidaparātiem un elektronisko informāciju. Mums nav gaisa transporta. Tas ir ļoti slikti,” sacījis Rasmusens.

NATO valstu aizsardzības ministri ceturtdien vienojās nekavējoties izveidot sešas bāzes Austrumeiropā, kā arī izveidot Sevišķi ātrās reaģēšanas vienību, kuras sastāvā būs 5000 vīru.

NATO štāba elementi būs sešās Austrumeiropas valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Rumānijā un Bulgārijā.

Tāpat NATO palielinājis reaģēšanas spēkus, kas spētu nedēļu vai mēnešu laikā iesaistīties krīzē, no 13 000 līdz 30 000 karavīru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl