Komentāri
Kremlim plānu Baltijas valstīs šobrīd nav, bet Putina ērai drīz pienāks gals, uzskata Zigars
FOTO: LETA

Krievija Baltijas valstīm militārus draudus pašlaik nerada, bet Putina ērai Kremlī pārskatāmā nākotnē pienāks gals. Par to ir pārliecināts bijušais neatkarīgā telekanāla Doždj galvenais redaktors Mihails Zigars.

Viņš šajās dienās ieradies Rīgā, lai popularizētu savu jaunāko grāmatu Visi Kremļa vīri, kas balstīta uz intervijām ar Putinam pietuvinātiem cilvēkiem. Interviju Mihails Zigars sniedza arī TV3 Ziņām.

No Krievijas telekanāla Doždj galvenā redaktora amatu žurnālists un rakstnieks Mihails Zigars aizgāja pirms mēneša, jo vēlējies pievērsties citiem projektiem – arī vēsturisku grāmatu rakstīšanai.

Pērnā gada nogalē nāca klajā viņa jaunākais darbs ar nosaukumu Visi Kremļa vīri, kas balstīts uz intervijām ar Putinam pietuvinātiem cilvēkiem. Grāmata izdota krieviski un vāciski.

Turpinot grāmatas prezentēšanu, Mihails Zigars vakar un šodien viesojās Rīgā. Viņš uzskata, ka Putina ēra Krievijā agri vai vēlu beigsies, kas var notikt arī ekonomisku iemeslu dēļ. Tomēr tas ir pakāpenisks process.

Ekonomiskā krīze valstī ir gadu, un pagaidām tā Putina imidžu nav ietekmējusi – viņš aizvien ir ļoti populārs. Ekonomiskajās nedienās Kremļa saimnieks vaino Rietumus.

Putins ir pārliecināts, ka Krievijai uzbrūk ASV, ka amerikāņu mērķis ir viņa gāšana, un viens no instrumentiem, lai to panāktu, ir naftas cenu samazināšana.

Iespējams, saistībā ar to viņš savu politiku kaut kā mainīs, tomēr tas viss būs vērsts uz palikšanu pie varas un aizsardzību no Rietumiem.

Mihails Zigars pauž pārliecību, ka nedz no zaļajiem cilvēciņiem, nedz kādiem citiem Krievijas draudiem Baltijai šobrīd nav jābaidās.

Vienlaikus Zigars uzskata, ka informatīvo karu patlaban ir izvērsusi ne tikai Krievija, bet arī Rietumi. Arī šonedēļ publicēto Lielbritānijas izmeklētāju ziņojumu Aleksandra Ļitviņenko lietā, kurā kā slepkavības līdzzinātājs minēts Vladimirs Putins, viņš vērtē kā šā kara sastāvdaļu.

Vērtējot mediju situāciju Krievijā, bijušais Doždj galvenais redaktors uzskata, ka tā kļūst aizvien sliktāka. Šogad stājies spēkā likums, kas vēl vairāk iegrožo neatkarīgos medijus, piemēram, liedzot tos vadīt ārvalstu īpašniekiem.

Lasi vēl