Kremļa vara: Krievijas slepenā ietekme reģionā

Komentāri

Krievija īsteno plānu slepenas ietekmes iegūšanai Austrumeiropā. Tā norādīts jaunajā Vašingtonas Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra ziņojumā, kurā analizēta arī Krievijas ietekme mūsu valstī. Ārpolitikas eksperti akcentē, – šis pētījums apliecina, ka Rietumvalstīs aizvien vairāk palielinās izpratne par Krievijas radītajiem politiskajiem un ekonomiskajiem draudiem.

Korupciju, savu ekonomisko ietekmi un Krievijai simpatizējošus politiķus Maskava izmanto nolūkā graut Austrumeiropas valstu demokrātiju un mazināt reģiona orientāciju Rietumu virzienā. Tā norādīts jaunajā ASV un Bulgārijas pētniecības institūtu analīzē par Austrumeiropas valstu pieredzi. Krievijas kaitniecisko ietekmi Austrumeiropas valstīs jāvērtē esot kā nacionālās drošības apdraudējumu. Pētījuma secinājumiem piekrīt arī ASV Valsts departamenta amatpersonas, vēstī ziņu aģentūra Reuters.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par galvenajiem riskiem Latvijā nosaukts tas, ka Latvijas ekonomika ir ļoti atkarīga no Krievijas, turklāt biznesa saites ar Maskavu ir mūsu valstī ietekmīgām amatpersonām un oligarhiem.

Ārpolitikas eksperts, APPC pētnieks Māris Cepurītis:

Gan ir ekonomiskās sviras, gan ir enerģētika, arī tās pašas koruptīvās saiknes, tautiešu organizācijas, kas saņem finansējumu no Krievijas, nav arī noslēpums, ka Latvijā ir politiskās partijas, kam ir līgumi ar Krievijas vadošo partiju Vienotā Krievija.

Vienlaikus pētījumā uzsvērts, ka Latvija izrādījusi lielu pretestību Krievijas ietekmei un saglabājusi stingru eiroatlantisko orientāciju. Latvijas sabiedrībā saglabājusies skepse pret Krieviju, kā arī kopumā izdevies samazināt korupcijas līmeni, norādīts pētījumā.

Ārpolitikas eksperts, APPC pētnieks Māris Cepurītis:

To nedrīkst uztvert kā argumentu, lai tagad nedarītu neko. Krievija iedarbojas uz citu valstu vājībām. Ja mums parādīsies jaunas vājības, tad es garantēju, ka tur būs zināmas Krievijas intereses.

Krievijas slepenā ietekme ilgstoši Rietumu sabiedrībā bijis nenovērtēts drauds. Ārpolitikas institūta pētnieks Mārtiņš Daugulis uzsver – jaunā analīze liecina, ka rietumvalstīs aizvien vairāk sāk izprast Krievijas ietekmes radītās problēmas.

Ārpolitikas eksperts, LĀI pētnieks Mārtiņš Daugulis:

Kā signāls tas no vienas puses ir labi, jo tās domas, kas tiek paustas šeit, tiek saprastas arī Rietumu pasaulē. Tajā pašā laikā tas ir arī savā ziņā signāls, kas norāda, ka mēs esam joprojām diezgan atšķirīgi draudu izpratnē.

Pētījuma faktiskais adresāts ir Amerikas Savienoto Valstu lēmumu pieņēmēji. Analīzē norādīts, ka ASV vairs nedrīkst atļauties stāvēt malā un tām ir jāmaina sava stratēģija Eiropā, lai cīnītos ar Krievijas ietekmi Vecajā kontinentā.

Video

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl