Krāsas, ko izmanto skolu remontdarbos, ir kaitīgas bērnu veselībai

1 komentārs
Krāsas, ko izmanto skolu remontdarbos, ir kaitīgas bērnu veselībai
FOTO:Flickr

Daudzās skolās pašā mācību gada priekšvakarā vēl steidz pabeigt remontdarbus. Tomēr ārsti brīdina, ka pat vismodernākās krāsas un lakas ir kaitīgas bērnu veselībai un var izraisīt alerģiju vai citas saslimšanas.

Rīgas Purvciema vidusskolas 7.a klases audzēkņu vecāki kopā ar audzinātāju krāso skolas solu kājas. Viņi ir pārliecināti, ka līdz mācību gada sākumam viss izžūs un telpas tiks kārtīgi izvēdinātas. Tā kā no krāsas nepaliks ne smakas.

Tās pašas skolas sporta zālē pašlaik notiek remontdarbu beidzamais posms. Tiek iekārtotas duškabīnes, kā arī ir atlicis nolakot koka grīdu. Celtnieki sola darbus pabeigt līdz 1. septembrim.

Skolas direktors un sporta skolotājs cer, ka celtnieki nepievils. Bet viņiem ir arī rezerves plāns.

Andrejs Odinokovs, sporta skolotājs

Es neuzskatu, ka te kaut kāda liela problēma. Gandrīz jau viss ir pabeigts. Ja nu tomēr aizkavēsies, protams, ka mums ir plāni – strādāsim ar mūsu skolas bērniem āra stadionā, mums arī ir brīnišķīgs sporta laukums.

Pārējiem skolēniem remonts netraucēšot. Jo tas notiek slēgtajās telpās. Turklāt grīdas krāsošanai tiks izmantota netoksiska laka uz ūdens bāzes. Rīgas domē atzīst: līdzīgi remontdarbi norisinās vēl vairākās galvaspilsētas skolās. Tos neesot iespējams pabeigt līdz 1. septembrim, jo šogad celtnieki varēja uzsākt darbu tikai pēc Dziesmu svētkiem – jūlija sākumā.

Latvijas Ārstu biedrībai – pretējs viedoklis. Gandrīz visi, pat vismodernākie celtniecības materiāli, esot toksiski, tāpēc remonts skolās esot jāpabeidz ne vēlāk kā divas nedēļas pirms 1. septembra.

Alvils Krams, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis

Mēs kaitējam saviem bērniem. Pirmkārt, tas ir īstermiņā, kairinām gļotādas, elpceļus, ādu. Arī toksiska iedarbība uz nervu sistēmu. Un arī ilgtermiņā, tas nepaliek bez sekām. Viss tas uzkrājas ilgtermiņā un manifistējas kādā slimībā. To ir grūti izmērīt konkrētam bērnam. Bet ir zināms, ka tas ir toksisks, kaitīgs.

Latvijas Ārstu biedrība pat aicina vecākus neļaut bērniem apmeklēt skolu, kurā vēl noris remonts vai tas tikko pabeigts. Pēc mediķu domām, labāk, lai bērns kādu nedēļu izlaiž mācības, nekā tiek pie alerģijas vai kādas citas slimības.

Tikmēr Rīgas Purvciema vidusskolā cer, ka skolēnu vecākiem šādas dilemmas nebūs.