Krāsas, ko izmanto skolu remontdarbos, ir kaitīgas bērnu veselībai

1 komentārs

Daudzās skolās pašā mācību gada priekšvakarā vēl steidz pabeigt remontdarbus. Tomēr ārsti brīdina, ka pat vismodernākās krāsas un lakas ir kaitīgas bērnu veselībai un var izraisīt alerģiju vai citas saslimšanas.

Rīgas Purvciema vidusskolas 7.a klases audzēkņu vecāki kopā ar audzinātāju krāso skolas solu kājas. Viņi ir pārliecināti, ka līdz mācību gada sākumam viss izžūs un telpas tiks kārtīgi izvēdinātas. Tā kā no krāsas nepaliks ne smakas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tās pašas skolas sporta zālē pašlaik notiek remontdarbu beidzamais posms. Tiek iekārtotas duškabīnes, kā arī ir atlicis nolakot koka grīdu. Celtnieki sola darbus pabeigt līdz 1. septembrim.

Skolas direktors un sporta skolotājs cer, ka celtnieki nepievils. Bet viņiem ir arī rezerves plāns.

Andrejs Odinokovs, sporta skolotājs

Es neuzskatu, ka te kaut kāda liela problēma. Gandrīz jau viss ir pabeigts. Ja nu tomēr aizkavēsies, protams, ka mums ir plāni – strādāsim ar mūsu skolas bērniem āra stadionā, mums arī ir brīnišķīgs sporta laukums.

Pārējiem skolēniem remonts netraucēšot. Jo tas notiek slēgtajās telpās. Turklāt grīdas krāsošanai tiks izmantota netoksiska laka uz ūdens bāzes. Rīgas domē atzīst: līdzīgi remontdarbi norisinās vēl vairākās galvaspilsētas skolās. Tos neesot iespējams pabeigt līdz 1. septembrim, jo šogad celtnieki varēja uzsākt darbu tikai pēc Dziesmu svētkiem – jūlija sākumā.

Latvijas Ārstu biedrībai – pretējs viedoklis. Gandrīz visi, pat vismodernākie celtniecības materiāli, esot toksiski, tāpēc remonts skolās esot jāpabeidz ne vēlāk kā divas nedēļas pirms 1. septembra.

Alvils Krams, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis

Mēs kaitējam saviem bērniem. Pirmkārt, tas ir īstermiņā, kairinām gļotādas, elpceļus, ādu. Arī toksiska iedarbība uz nervu sistēmu. Un arī ilgtermiņā, tas nepaliek bez sekām. Viss tas uzkrājas ilgtermiņā un manifistējas kādā slimībā. To ir grūti izmērīt konkrētam bērnam. Bet ir zināms, ka tas ir toksisks, kaitīgs.

Latvijas Ārstu biedrība pat aicina vecākus neļaut bērniem apmeklēt skolu, kurā vēl noris remonts vai tas tikko pabeigts. Pēc mediķu domām, labāk, lai bērns kādu nedēļu izlaiž mācības, nekā tiek pie alerģijas vai kādas citas slimības.

Tikmēr Rīgas Purvciema vidusskolā cer, ka skolēnu vecākiem šādas dilemmas nebūs.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl