Krapsis: Daļai vecāku un pieaugušo jāpārdomā attieksme pret bērnu drošību

0 Komentāru
Krapsis: Daļai vecāku un pieaugušo jāpārdomā attieksme pret bērnu drošību
Foto: LETA

Šogad pieaudzis satiksmes negadījumos cietušo bērnu skaits, bet trīs bērni ir gājuši bojā, kamēr pērn šāda statistika bijusi visa gada garumā, to intervijā “900 sekundēm” uzsvēra Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā LNT aizsāka bērnu drošības iniciatīvu #SvešuBērnuNav, kuras ietvaros tiek aktualizēti dažādi bērnu drošības jautājumi.

Komentējot situāciju uz ceļiem un satiksmes negadījumiem Krapsis norādīja, ka daļai vecāku un pieaugušo jāpārdomā attieksme pret bērnu drošību, īpaši satiksmē. Viņš nevienu nevainojot, bet, viņaprāt, ja pieaugušie nedaudz vairāk piedomātu pie drošības aspektiem, situācija būtu labāka.

Valsts policijas pārstāvis minēja, ka ir izdevies veicināt izpratni par nepieciešamību piesprādzēties automašīnā priekšā sēdošajiem, bet joprojām valda uzskats, ka aizmugurējos sēdekļos drošības jostu lietot nevajag.

Viņa praksē bijuši arī gadījumi, kad bērns ir ielikts automašīnās sēdeklītī, bet nav piesprādzēts. Ir arī redzēts, ka bērni braucošā automašīnā aizmugurējos sēdekļos stāv kājās. Tāpat, ja bērni ir raduši piesprādzēties paši, Krapsis aicina vecākus vienmēr par to pārliecināties.

Saruna ar Normundu Krapsi

0 Komentāru