“Krājbankas” krimināllietas iztiesāšana atlikta līdz nākamajam gadam

0 Komentāru
“Krājbankas” krimināllietas iztiesāšana atlikta līdz nākamajam gadam
FOTO: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien līdz 2015.gada 6.maijam atlika tā dēvētās “Latvijas Krājbankas” (“Krājbanka”) krimināllietas iztiesāšanu, kurā apsūdzēts bankas bijušais vadītājs Ivars Priedītis un bijušais īpašnieks Vladimirs Antonovs.

Tiesas priekšsēdētāja palīdze Oksana Hvostova norāda, ka lietas izskatīšanu šodien nācās atlikt sakarā ar viena no apsūdzētajiem neierašanos.

Jau ziņots, ka lūgumu par lietas iztiesāšanu slēgti tiesā pieteica par cietušo atzītās likvidējamās “Krājbankas” pārstāve Agnese Hartpenga, un tam pievienojās otrs “Krājbankas” pārstāvis Romualds Vonsovičs. Iebildumus par pieteikto lūgumu neizteica nedz prokurors, nedz apsūdzēto Antonova un Priedīša aizstāvji.

Hartpenga lūgumu pamatoja, norādot, ka lietas materiāli satur līgumus, kuru izpaušana varētu kaitēt likvidācijas procesam un bankas aktīvu atgūšanai. Turklāt Kredītiestādes likums paredz iestādei garantēt klientu datu aizsardzību. Rezultātā krimināllietas izskatīšanā tiks minēta komercnoslēpumu saturoša informācija.

Tiesa nolēma apmierināt pieteikto lūgumu, pamatojot savu lēmumu, ka lietā primāri ir aizstāvēt komercnoslēpumu un lieta nav tik nozīmīga, lai prioritāra būtu sabiedrības informēšana par lietas iztiesāšanu.

Iepriekš tika ziņots, ka Priedītim celta apsūdzība, kur pirmā apsūdzības daļa ir par svešas mantas prettiesisku iegūšanu lielā apmērā. Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas, proti, par piesavināšanos, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Savukārt otra apsūdzības daļa ir par statistisko atskaišu sniegšanu, proti, Priedītis, pēc likumsargu domām, šīs atskaites un informāciju slēpis. Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 217.panta otrās daļas par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu. Priedītim arī apsūdzība celta pēc 196.panta – par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu.

Savukārt Antonovam tiek inkriminētas noziedzīgas darbības, kas saistītas ar “Krājbanku”, proti, par darījumu ķēdi, kuras sākums ir starp “Krājbanku” un “East West United Bank” Luksemburgā, iepriekš informēja Antonova aizstāvis. Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas, proti, par piesavināšanos, un 20.panta otrās daļas, saskaņā ar kuru “par organizētāju uzskatāma persona, kas noziedzīga nodarījuma izdarīšanu organizējusi vai vadījusi”.

Kā ziņots, 2011.gada nogalē “Krājbankā” tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa “Krājbanku” pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēma apturēt visu “Krājbankas” finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Policija par notikušo sāka izmeklēšanu. Izmeklēšana par Antonovu notiek arī Lietuvas tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar “Snoras” bankas bankrotu.

“Krājbankas” kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tika turēts bijušais bankas prezidents Priedītis, bankas līdzīpašnieks Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Dzintars Pelcbergs un Mārtiņš Zalāns. Šajā kriminālprocesā izmeklētāji 2011.gadā aizturēja arī bijušo bankas valdes locekli Svetlanu Ovčiņņikovu.

0 Komentāru