Krabju bizness, kura labuma guvēji ir Krievijā, Latvijas valdībā apspriests stingrā slepenībā

6 komentāri
Krabju bizness, kura labuma guvēji ir Krievijā, Latvijas valdībā apspriests stingrā slepenībā
LITA KRONE, LETA

“Valdība pāris gadu garumā līdz niansei ir izskatījusi ”krabju lietu”. Tiekoties tautas valodā ”bunkurā”. Tāpēc esmu ierobežots atbildēt uz daudzajiem šī vakara jautājumiem,” – tā svētdienas vakarā soctīklā “Twitter” ierakstījis potenciālais Ekonomikas ministrs Didzis Šmits (KPV LV).

Viņa replika adresēta daudzajiem soctīklu lietotāju jautājumiem, kas tad stāv aiz SIA “Baltjūra-Serviss” izkārtnes, kas ir patiesā labuma guvēji. Norvēģu prese izpētījusi, ka firma, kuras pārstāvis un aktīvs lobētājs ir Šmits, ir reģistrēta Latvijā un pieder lietuviešu skaistumkopšanas salonā reģistrētai pastkastītes firmai, kura pieder krabju biznesa strīdos ierautam Krievijas juristam Maksimam Čanam.

Kādēļ krievu biznesmeņiem izdevīga aizslepenota darbība Latvijā? Tieši tas, ka kuģi zvejo zem Eiropas Savienības valsts – Latvijas karoga, jo Latvija vienīgā no Baltijas valstīm nav ratificējusi starptautiskas normas, kas uzliek uzņēmējiem atbildību par zvejnieku veselību, sociālajām garantijām. Ja tirdzniecības flotes darbinieku nāves gadījumā pienākas līdz pat 200 000 eiro kompensācija, tad zvejnieku tuviniekiem nepienākas nekas! To kā nopietnu problēmu atzīst Latvijas tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrība.

Norvēģu prese secina, ka “Latvijas krabju biznesa” realitātē ir: lielākoties jauni un lētticīgi ukraiņu zvejnieki, kas spiesti dzīvot antisanitāros apstākļos, noslēguši neizdevīgus darba līgumus ar ofšoriem, savukārt finansētāji un patiesā labuma guvēji slēpjas Krievijā, maskējoties zem ES dalībvalsts – Latvijas – karoga, izmantojot personiskus kontaktus un likumu robus.

TV3 Ziņu rīcībā ir informācija, ka slepenajam “Latvijas” krabju biznesam ir gadiem ilgs politiskais piesegs, kas cieši saistīts ar atsevišķu augsta ranga valsts iestāžu darbinieku un Krievijas uzņēmēju radniecības un biznesa saitēm, par ko būs arī turpmākas publikācijas.

Plašāk par slepenā krabju biznesa aizkulisēm šovakar TV3 Ziņu sižetā

6 komentāri