“KPV LV” prasības acīmredzot veidotas tā, lai partneri mīļā miera labad tām piekāptos, norāda žurnālists

0 Komentāru
“KPV LV” prasības acīmredzot veidotas tā, lai partneri mīļā miera labad tām piekāptos, norāda žurnālists
DĀVIS ŪLANDS, F64

“KPV LV” izvirzītās prasības koalīcijas “kodolam” acīmredzot veidotas, tā lai pārējie partneri mīļā miera labad tām piekāptos – šādu viedokli, komentējot jaunās valdības veidošanas procesus, sarunā ar “900 sekundēm” pauda LNT žurnālists Aleksis Zoldners.

Jau vēstīs, ka “KPV LV” izvirzījusi piecas prasības topošās koalīcijas “kodolam” – starp tām ir arī Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra un Tautsaimniecības komisijas vadītāja amats. LNT žurnālista ieskatā, šādu prasību izvirzīšana nozīmē, ka partijas iekšienē uzvarējusi pozīcija, ka vajadzētu iesaistīties valdībā.

Komentējot iepriekš izskanējušo informāciju, ka “KPV LV” iekšienē varētu notikt šķelšanās, Zoldners norāda, ka Aldis Gobzems pagaidām ir vienīgais, kurš paudis, ka neatbalstīs šobrīd veidoto valdību. Iespējams, šāda būs viņa individuālā pozīcija, un šī politiskā spēka Saeimas frakcija tāpat varētu turēties kopā – nav dzirdēts, ka vēl kāds cits no šīs frakcijas ir teicis, ka neatbalstīs šo valdību, turklāt arī Gobzems ir paudis, ka neizstāsies no “KPV LV” frakcijas. “Mēs varam runāt par milzīgām viedokļu atšķirībām šajā frakcijā, taču par šķelšanos runāt acīmredzot vēl ir pāragri,” secina LNT žurnālists.

Komentējot to, cik ilgtspējīga varētu būt valdība Krišjāņa Kariņa vadībā, viņš saskata riskus, jo “Jaunās Vienotības” premjera kandidāts pārstāv pašu mazāko Saeimas frakciju un līdz ar to Kariņš, visticamāk, nebūs pārāk ietekmīgs premjers. “Viņa autoritāte, vismaz sākotnēji kā premjeram būs salīdzinoši maza. Tas, protams, vēl var mainīties, bet ir jāizpildās dažādiem priekšnosacījumiem, lai tas mainītos.”

Ja tiks izveidota šāda valdība, tas nozīmē, ka opozīcijā paliks “Saskaņa” un ZZS. LNT žurnālists vērš uzmanību, ka “Saskaņa” spēju ietekmēt procesus valstī no opozīcijas jau ir izkopuši līdz tādai kā mākslai un noteikti turpinās būt ietekmīgs spēks arī opozīcijas rindās. Arī ZZS, visticamāk, būs spēcīga opozīcijas partija, jo līdz šim ir bijis nozīmīgs spēks Latvijas politikā un tāds turpina būt – “zaļzemniekiem” joprojām ir liela ietekme pašvaldībās, to organizācijās, kā arī lauksaimnieku organizācijās, turklāt no šīs partijas nāk arī pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Tas būtu ļoti liels pārsteigums pilnīgi visiem Latvijā, kas seko līdzi politikai, ja šī valdība noturētos visus četrus gadus līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām tāpēc, ka varētu būt partijas, kas iesaistīsies šajā valdībā, taču ir neapmierinātas ar to, ko tās ir ieguvušas,” norāda Zoldners, piebilstot, ka valdības pastāvēšanai gan par labu liecina tas, ka tai būs vairāk nekā 60 balsis, līdz ar to valdību gāzt nevarēs viens politiskais spēks.

0 Komentāru