KPV LV opozicionāri Valsts prezidenta amatam varētu virzīt Didzi Šmitu

9 komentāri
KPV LV opozicionāri Valsts prezidenta amatam varētu virzīt Didzi Šmitu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

No partijas “KPV LV” atšķēlusies tā sauktā Alda Gobzema grupa Valsts prezidenta amatam varētu virzīt savu pārstāvi – Saeimas deputātu Didzi Šmitu, liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija.

Šmits TV3 Ziņām oficiāli šo informācija neapstiprināja, norādot, ka par šo jautājumu deputātu starpā turpinās diskusija, bet laiks kandidātu izvirzīšanai ir līdz nākamās pirmdienas vakaram.

Vienlaikus Šmits akcenēja, ka viņam nepatīkot, ka kandidāts nevis kandidē, bet tiek iecelts. “Prezidenta amatu nedot par nopelniem, bet vīziju nākotnei, tā es vismaz to redzu. Es gribētu redzēt debates par vīzijām, kur Latvijai jāiet nākamos četrus gadus un kāda ir prezidenta loma tajā. Manuprāt, šajā amatā ir jābūt cilvēkam ar tautsaimniecisku redzējumu, kurš spēj nāciju virzīt uz labklājību.”

Tieši fakts, ka cīņa par Rīgas pils atslēgām iesaistīsies Šmits, kurš joprojām ir “KPV LV” Saeimas frakcijas biedrs, paildzinājis šīs partijas lēmumu par atbalstu koalīcijas virzītajam Valsts prezidenta amata kandidātam Egilam Levitam.

Jāatgādina, ka bez Levita, ZZS oficiāli augstajam amatam izvirzījusi arī tiesībsargu Juri Jansonu.