“KPV LV” frakcijā nav vienprātības par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu nepieciešamību

1 komentārs
“KPV LV” frakcijā nav vienprātības par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu nepieciešamību
ROMĀNS KOKŠAROVS / F64

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas biedriem ir atšķirīgs viedoklis par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu leģitimitāti un to, vai ir piemērots laiks vēlēšanu rīkošanai, pausts “KPV LV” frakcijas paziņojumā, kuras vadītājs gan parakstījies zem grozījumiem, kas ļautu domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.

Minēto jautājumu frakcija patlaban pārrunā sēdē.

Kā norāda frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens, ārkārtas vēlēšanu Rīgā rīkošanas nepieciešamība nav viennozīmīga.

“Mēs piekrītam, ka Rīgā jau ilgstoši valda bardaks, bet līdzīga situācija ir arī, piemēram, Ventspilī. Tāpēc mums nav vienprātības, vai šobrīd rīkotās ārkārtas vēlēšanas būs leģitīmas, ja deputāti tiks ievēlēti uz pieciem gadiem,” pauž Pucens.

Politiķis norāda, ka nav arī vienprātības, vai ir piemērots laiks to rīkošanai, zinot, ka pēc pusotra gada gaidāmas pašvaldības kārtējās vēlēšanas. “Mums ir svarīgi pragmatiski un tiesību normās pamatoti lēmumi,” pauž Pucens.

“KPV LV” atgādina, ka jau iepriekš ir paudusi bažas par ārkārtas situācijas pagarināšanas nepieciešamību sadzīves atkritumu apsaimniekošanas Rīgā jomā.

Pucens gan ir viens no koalīcijas politiķiem, kurš ir parakstījis likumprojektu, kas paredz, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu gadījumā jaunais sasaukums tiktu ievēlēts uz vairāk nekā pieciem gadiem. Šodien gan viņš aicināja atbildīgajai komisijai atzinumu par likumprojektiem sniegt tikai pēc nedēļas.

Kā vēstīts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo, ministrijas ieskatā, vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām – nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, to piektdien preses konferencē paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

VARAM izstrādātais lēmumprojekts sākotnēji būs jāskata Ministru kabinetam, bet pēc tam arī Saeimai. Dome tiek uzskatīta par atlaistu no brīža, kad par to nobalso Saeima.

Šobrīd, ja līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā 15 mēneši, jaunas domes vēlēšanas nevar rīkot. Kārtējām pašvaldību vēlēšanām jānotiek 2021. gada jūnija pirmajā sestdienā.

Tomēr Saeima izskatīšanai komisijās nodevusi koalīcijas deputātu iesniegtos likumu grozījumus, kas, ja nosacīti tuvākajā laikā tiktu rīkotas jaunas Rīgas domes vēlēšanas, ļautu pašvaldību ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.

Grozījumus iesnieguši visu valdību veidojošo partiju Saeimas frakciju vadības pārstāvji, parlamenta deputāti Daniels Pavļuts (AP), Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), Ainars Latkovskis (JV), Juta Strīķe (JKP) un Pucens.

1 komentārs