“KPV LV” deputāte Kursīte: Frakcijā jābūt nosacījumiem par atbalstu valsts budžeta pieņemšanai

2 komentāri
“KPV LV” deputāte Kursīte: Frakcijā jābūt nosacījumiem par atbalstu valsts budžeta pieņemšanai
ZANE BITERE, LETA

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas nolikumā varētu paredzēt nosacījumu par atbalstu valsts budžeta pieņemšanai un citos ļoti nozīmīgos jautājumos, uzskata politiskā spēka deputāte Janīna Kursīte (KPV LV).

Politiķe aģentūrai LETA norādīja, ka, līdzīgi kā jebkurā darba kolektīvā, frakcijā nedrīkst izveidoties situācija, ka pieci cilvēki pasaka, ka kaut ko nedarīs attiecībā uz svarīgu pienākumu veikšanu. Saeimā šāds svarīgs pienākums ir nodrošināt valsts budžeta pieņemšanu, uzskata Kursīte.

Politiķe gan neatbalstītu izskanējušo iespēju frakcijas nolikumā iekļaut nosacījumu, ka deputāts ir automātiski izslēgts no frakcijas, ja nobalsojis ne tā, kā iepriekš lēmis frakcijas vairākums. Šāda frakcijas nolikuma apstiprināšanu plāno rosināt deputāts Aldis Blumbergs (KPV LV), kurš reizē norādījis, ka frakcija izvērtēs visu deputātu rosinājumus par tālāko sadarbību.

Kursīte domā, ka frakcija radīs pozitīvu risinājumu, kas ļaus “mierīgi tālāk darboties”. Politiķe akcentēja, ka, lai gan “nevienam nepatīk valdība”, tomēr frakcijai jāstrādā, lai izpildītu solījumus vēlētājiem, un pie tā strādās arī “KPV LV” pārstāvošie ministri.

Parlamentāriete akcentēja, ka arī vēlētājiem ir jāskaidro, ka “viss nav tikai melns un balts” un valdību veidojošajām partijām kopīgi jāvirzās uz ieplānoto darbu veikšanu.

Kā ziņots, Blumbergs apspriešanai partijas Saeimas frakcijā plāno piedāvāt jaunu frakcijas nolikumu, kas noteiktu striktāku frakcijas disciplīnu. Jaunais frakcijas nolikums paredzētu, ka parlamentārieši zaudē vietu frakcijā, ja kādā no turpmākajiem Saeimas balsojumiem būtu rīkojušies pretēji frakcijas vairākuma lemtajai pozīcijai, skaidroja Blumbergs.

Politiķis norādīja, ka tas ir viņa personīgais viedoklis, kā būtu jārīkojas, un ka citi partijas biedri var piedāvāt savu redzējumu, kā turpmāk jāveido komunikācija “KPV LV” frakcijā. Partijas deputāti var iesūtīt savus priekšlikumus, un trešdien, 30. janvārī, par šo jautājumu plānots lemt frakcijas sēdē.

Kā ziņots, par valdības apstiprināšanu balsoja 11 “KPV LV” deputāti, savukārt pieci balsoja “pret”, tajā skaitā Gobzems un Liepiņa.

Domstarpības starp “KPV LV” politiķiem Artusu Kaimiņu un Aldi Gobzemu ir iezīmējušās vēl asāk pēc ceturtdienas Saeimas sēdes, kur Gobzems apgalvoja, ka Kaimiņš esot piedāvājis partijai saņemt 100 000 eiro “no Rūdolfa”. Pēc tam Gobzems paziņoja, ka dosies uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un liecinās pret Kaimiņu.

Kā ziņots, Šveices advokāts Rūdolfs Meroni tika iecelts par smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga mantas glabātāju tiesvedības laikā, taču ir saņēmis oponentu kritiku, ka viņš šo statusu izmantojis, lai pats gūtu ietekmi Ventspils tranzīta uzņēmumos, savukārt Aivars Gobiņš ieņem dažādus amatus ar Meroni saistītos uzņēmumos.

Jau ziņots, ka KNAB vēl aizvien turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā par nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizdomās turētā statuss piemērots 13. Saeimas deputātiem Kaimiņam un Atim Zakatistovam (KPV LV).

2 komentāri